Avukat Zeynep Çiftçi, Alaattin Çakıcı İle İlgili Bilgi Kirliliği Yapılıyor

Alaattin Çakıcı'nın Avukatı Zeynep Çiftçi Çakıcı ile ilgili son olaylarla ilgili basın açıklaması yaparak,“11 ilde Alaattin ÇAKICI operasyonu 24 Gözaltı!” başlığı ile bilgi kirliliği yapılmaya çalışıldığını savundu.

Güncel 18.11.2018, 01:09 06.07.2020, 10:33
Avukat Zeynep Çiftçi, Alaattin Çakıcı İle İlgili Bilgi Kirliliği Yapılıyor

Ankara Sincan F tipi cezaevinde kalmakta olan ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı’nın avukatı Zeynep Çiftçi’den son olaylara ilişkin basın açıklaması geldi.

Alaattin Çakıcı hakkında bilgi kirliliği yapılmasına dair açıklama yapan Avukat Zeynep Çiftçi; "Bizzat Çakıcı'dan yahut ailesi ve avukatlarından duyuru yapılmadığı sürece ÇAKICI hakkında yapılmış olan hiçbir habere, dedikoduya kulak asılmamasını, itibar edilmemesini ifade ederek, "Müvekkilimiz gerek dünya görüşü gerekse ülke sorunlarını bakış açısı dolayısıyla devletin ve milletin varlığına, birliğine, huzuruna ve istikbaline kasteden bireysel veya örgütlü tüm yapılanmaların karşısındadır." dedi.

Avukat, Zeynep Çiftçi. "Müvekkilimiz Sayın Alaattin ÇAKICI hakkında asılsız bir haber yapılarak 16 Kasım 2018 tarihinde “11 ilde Alaattin ÇAKICI operasyonu 24 Gözaltı!” başlığı ile bilgi kirliliği yapılmaya çabalanmaktadır." diyerek şu şekilde yazılı basın açıklaması yapıldı.

Sayın ÇAKICI 13 Ağustos 2018 tarihinde Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nden Sincan F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumuna sevk edilmiş olup 15 Ağustos 2018 tarihinden bu yana da avukatı ve ailesi dışında hiç kimse ile görüştürülmemiştir. Müvekkilimiz haftada sadece 3 gün ve bugünlerde de 45 dakika ile sınırlı olarak infaz koruma memurları ve kamera, ses kayıt cihazı gözetiminde görüşebilmektedir. En ufak hukuka aykırı bir durum olduğunda kurum tarafından görüşmeye son verilmesi gerekir. Hiçbir görüşmemizde görüşmeler sonlandırılmamıştır. Dolayısı ile asparagas gündemde belirtildiği gibi talimat verme gibi bir durum da katiyen söz konusu değildir.

"Kısıtlama üç ay süreyle daha uzatılmıştır."

Türkiye Cumhuriyetinin mevcudiyetine kastetmiş, hain teröristler ve onların siyasi maşalarının dahi kısıtlamalara tabi tutulmaksızın görüş yapabildiği, boy boy fotoğraflar paylaşabildiği bir hukuk düzeni içerisinde hayatını ülkesinin ve devletinin bekasına adamış olan Sayın ÇAKICI gibi bir vatanseverin bu denli insanlık onuruna aykırı bir muameleye tabi tutulması Türkiye genelindeki tüm vatansever ve milliyetçi vicdanlarda derin yaralar açmıştır. İlk üç aylık kısıtlama kararının ardından yapmış olduğumuz tüm hukuki başvurular ne yazık ki sonuçsuz kalmış ve anlam veremediğimiz bir şekilde ülkedeki neredeyse tüm asayiş meseleleri bir şekilde müvekkilimize bağlanmaya çalışılarak bu kısıtlama üç ay süreyle daha uzatılmıştır.

Yapılan operasyonda gözaltına alınmış olan şahısların hangi sebeplerle gözaltına alındıkları tarafımızca bilinmediği gibi ne yapmış olurlarsa olsunlar suça konu eylemleri ile müvekkilimiz Sayın ÇAKICI’nın uzaktan yakından irtibatı, iltisakı yahut dahiliyeti söz konusu bile değildir.
Müvekkilimiz gerek dünya görüşü gerekse ülke sorunlarını bakış açısı dolayısıyla devletin ve milletin varlığına, birliğine, huzuruna ve istikbaline kasteden bireysel veya örgütlü tüm yapılanmaların karşısındadır.

Biz hukukçular olarak maddi gerçekliğin ortaya çıkması yönünde müvekkilimiz adına şunu açıkça belirtmeliyiz ki; bir kısım medyada bulunan kötüniyetli kalemlerin sürekli müvekkilimizi karalama ve müstakil olaylara bağlama çabaları beyhude kalacaktır. Ülkemizin savcılarını bu açıklamalarımızı bir suç duyurusu olarak kabul etmeye ve bu mesnetsiz iddiaları ortaya atan şahısları gün yüzüne çıkarmaya davet ediyoruz.

Son kez ve yeniden belirtmek isteriz ki; bizzat müvekkilimizden yahut ailesi ve avukatlarından duyurusu yapılmadığı sürece Sayın ÇAKICI hakkında yapılmış olan hiçbir habere , dedikoduya kulak asmayınız, itibar etmeyiniz.