Ayhan Dodur: ÖSYM Başkanı Görevden alındı, Problem Çözüldü mü ?

Hürriyetçi Eğitim Sen Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ayhan DODUR, 'ÖSYM Başkanı görevden alındı, her problem çözüldü mü şimdi ? " diye sordu.

Güncel 03.08.2022, 13:24
Ayhan Dodur: ÖSYM Başkanı Görevden alındı, Problem Çözüldü mü ?

Hürriyetçi Eğitim Sen Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ayhan DODUR, Geçtiğimiz pazar günü gerçekleşen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumu ile ilgili dikkat çeken iddialarla ilgili yazılı basın açıklamasında bulunarak, "Çalan da çaldıran da namussuzdur,  ahlaksızdır." dedi.

Hürriyetçi Eğitim Sen Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ayhan DODUR'un yazılı basın açıklaması şu şekilde:

"ÖSYM Başkanı görevden alındı, her problem çözüldü mü şimdi ? Eğer iddialar doğru ise; Soruları çalanlar, çaldıkları sorularla sınav kazananlar… Peki yıllarca alın teri döküp, zor şartlarda okuyan ve bu hırsızların yüzünden yüksek puan alamadığı için atanamayan Vatan Sevdalısı çocuklarımız ne olacak? Peki ya iş bulamadığı için intihar eden evlatlarımızın vebalini kim ödeyecek? Çaldığınız sorularla atandığınız kıyak mesleklerden aldığınız para sonra da helal olacak öyle mi? Bizim çocuklarımız yüksek lisansını yapacak özel sektörde asgari ücret karşılığı köle gibi çalışacak.. Sizler de hırsızlık yapacaksınız, kul hakkı yiyeceksiniz, ocaklar söndüreceksiniz ve sonra da çıkıp ahkam kesip, millete Müslümanlık dersi vereceksiniz. Müslümanlık bu değildir beyler… Çalan da çaldıran da namussuzdur,  ahlaksızdır.

Adaletiniz sadece garibanlar için mi geçerli? Sınav günü herhangi bir sebeple birkaç dakika sınava geç kaldı diye sınava alınmayan, gözyaşı döken, hayalleri ve umutları yıkılan evlatlarımız ne olacak?  ‘’Ya devlet başa ya kuzgun leşe’’ Devletin başına ne devlet geldi ne de kuzgunlar leş yemekten vazgeçti. Eğer bir Ülkede hak, hukuk, adalet, liyakat, alın teri ve emek yerini hırsızlığa, ahlaksızlığa ve kul hakkı yemeye bırakmışsa evlatlarımız için endişe etmemiz en doğal hakkımızdır.

Eskiden ÖSYM nin soruları çalınırdı, şimdiler de ise ÖSYM nin çok işi var soru hazırlamaya fırsatı olmuyor demek ki onlar soru çalmaya başladı. Kime, neye, niçin güveneceğiz? Yıllarca yapılan sınavlarda bu ve buna benzer şeyler yaşanmadığına nasıl inanacağız? Öğretmenlerin EKYS Sınavına hazırlanmak için bir sendikanın hazırlık kitabını neden yana yakıla aradıklarını şimdilerde daha iyi anlar oldum. 

Ha sahi birde uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı var bu sınavı kazanmak için sınava hangi sendikanın ya da hangi yayınevinin kaynağından çalışalım? Hırsızlıkla kazanılacak sınav sizin olsun. Kul hakkı yenerek kazanılacak sınavdan hayır gelmez.  Ve bu şekilde sınav kazananlar da kazandıkları bu sınavların hayrını göremezler inşallah. Sizlere söyleyecek söz bulamıyorum. Allah ıslah etsin Allah bildiği gibi yapsın inşallah sizleri.

Mevlânâ’ya göre; Adalet demek, her şeyi yerli yerine koymak demektir. Ayakkabı ayağındır. Külâh da başa aittir. Adalet nedir? Ağaçlara su vermektir. Adaletsizlik nedir? Dikene su vermektir. Adalet, bir nimeti yerine koymaktır. Her su emen kökü sulamak değildir. Yani hakkı hak sahibine vermektir. Bir şeyi lâyık olmayana vermek ise adaletsizliktir. Adaletsizlik nedir? Bir şeyi konmaması gereken yere koymak. Bu hâl de sadece belâya (felakete) sebep olur.  Mevlânâ’nın ifade ettiği gibi adil olalım, adil yaşayalım. Adaletsizlik yaparak bu cennet Vatanımızı felakete sürüklemeyelim."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)