Ayşe Keşir, Hep birlikte büyük Türkiye hayalimize koşalım

Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Ayşe Keşir, büyük Türkiye hayalinde çok önemli yeri olan kadınların bunun farkında olup verilen fırsatları maksimum düzeyde kullanmalarını istedi.

Güncel 17.02.2022, 13:12
Ayşe Keşir, Hep birlikte büyük Türkiye hayalimize koşalım

Kocaeli Kongre Merkezi'nde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca düzenlenen "Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali Buluşmaları"nda, iş kurmayı ve meslek sahibi olmayı isteyen kadınlara, KOSGEB, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, İŞKUR, Ticaret Bakanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları gibi kamu kurum ve kuruluşlarının sağladığı hibe, kredi, fon ve projeler hakkında bilgi verildi.

Programda hibe alan ve işini büyüten kadınlar, hikayelerini anlattı.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, gazetecilere, nüfusun yarısını oluşturan kadınların farklı modellerle üretime dahil olmasını istediklerini, onları fırsatlarla buluşturmayı arzuladıklarını söyledi. Keşir, projenin 46. durağı olarak Kocaeli'de bulunduklarını anımsatarak, "81 ili çok yakın zamanda bitireceğiz. Her ile gittiğimizde yeni ve yaratıcı hikayelerle tanışıyoruz. Az önce Ayşegül kardeşimizle tanıştık. Henüz 30 yaşında, 4 yıl önce yeni mezun biri olarak Tarım ve Orman Bakanlığından aldığı projeyle istiridye mantarı üreticiliğine başlamış; 'Artık siparişlere yetişemiyorum' diyor. 4 yılda sektörde yer edinmiş. Onun heyecanı bizi de heyecanlandırıyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)