Aysun Bay Karabulut: Projeler Geliştiriyoruz

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’u ziyaret etti.

Güncel 10.09.2021, 21:43
Aysun Bay Karabulut: Projeler Geliştiriyoruz

Eski Başbakan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’u ziyaret ederek projeler hakkında bilgiler aldı.

Rektör Prof. Dr. Karabulut, Kayısı ve Kayısı Ürünleri Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde üretimini yaptıkları Acı Kayısı Çekirdeği Ekstresi (KAYISIR), Kayısı Çekirdeği Kahvesi, Kayısı Çekirdeği Yağı ürünlerini tanıttı.

Semiha Yıldırım, kuruluş olarak yeni olmasına rağmen büyük yollar kat eden MTÜ’nün Malatya için önemli bir değer olduğunu blirtti. üniversitelerin ülke kalkınmasında önemli rol oynadığını ve üniversiteler bünyesinde üretilen projelerin çok değerli olduğunu söyleyen Yıldırım MTÜ’nün hızlı yükselişi ve çalışmaları için Rektör Prof. Dr. Karabulut’u tebrik etti.

Rektör Prof. Dr. Karabulut, Malatya Turgut Özal Üniversitesi duvarları olmayan yeni nesil bir üniversite olduğunu belirterek, "Bilimin, akademik çalışmaların üretime ve uygulamaya dönüşmesini, halkın hizmetine sunulmasını misyon ve vizyon olarak belirleyen bir üniversiteyiz. Yeni fakültelerimiz yeni bölüm ve programlarımız ile gelecek nesilleri özveri ile yetiştiriyoruz. Aynı zamanda toplumun sorunlarına da çözüm önerileri arıyor, projeler geliştiriyoruz. Ülkemiz her geçen gün daha da büyümekte ve büyürken de her alanda gelişimlerini sürdürmekte gerek sanayi, gerek sağlık, gerekse de eğitim alanın da çok büyük yenilikler var. Bu gelişimde üniversitelerin rolü çok büyük burada bizlere, üniversitelere düşen rol, bu ilerlemelere destek olacak atılımları yapmak, eğitim ve öğretimimizi buna göre dizayn etmek. Malatya Turgut Özal üniversitesi olarak biz bu sorumluluğun bilincindeyiz. ”dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)