Alexa

Azerbaycan'da gönüllü hareketi; Savaşmaya Hazırız

Azerbaycan Türk'ü gaziler, terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na desteklerini ifade etti.

Azerbaycan'da gönüllü hareketi; Savaşmaya Hazırız

Azerbaycan Türk'ü gazileri Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi. Gaziler, Barış Pınarı Harekatı'nı sonuna kadar desteklediklerini, binlerce Azerbaycanlı'nın Türk ordusu ile omuz omuza savaşmaya hazır olduklarını belirttiler.

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiklerini belirten Azerbaycan Türk'ü gaziler ve Karabağ gazilerinin kurduğu çeşitli sivil toplum kuruluşları, Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek amacıyla bir araya geldiler.

Bakü'de, Gençliğe Yardım Fonu'nda düzenlenen etkinliğe gazi ve üniversite öğrencisi katıldı. 

Barış Pınarı Harekatına Destek Mesajları Şöyle:

Terhis Edilen Askerlerin Gençleri Mariflendirme Birliği Başkanı Emin Hesenli:

"Bu Türkiye'nin güvenlik sorunudur. Türkiye Afrin'de olduğu gibi burada da zafer kazanacaktır. Her zaman Türkiye için savaşmaya hazırız. Türkiye bizim kendi vatanımızdır" 

Tanrı Türk Ordusunu Korusun!

“Türkiye'nin Suriye'deki operasyonları, Azerbaycan gazileri, emekli memurlar, şehitler, genç adamlarımız, STK'lar ve bir bütün olarak Azerbaycan halkı tarafından yürekten destekleniyor. Muzaffer Türk ordusuna en kısa zamanda bir zafer diliyoruz. Azerbaycan gazileri ve gençler Suriye’de Türk ordusunun bir parçası olarak savaşmak istiyor. 1000'den fazla gazi ve genç daha önce başvuruda bulundu. Biz hep kardeşimiz Türkiye ve ordusuyla birlikteyiz. Allah şehitlerimize merhamet etsin ve meskenleri cennet olsun. Gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Tanrı Türk ordusunu korusun."

Azerbaycan Vatan Savaşı Gaziler Birliği Başkanı Fuzuli Rzaquliyev:

"Nerede Türk sözü varsa biz savaşçılar oradayız. Biz Türk ordusunun kazanacağına inanıyoruz. Savaşmaya hazırız. Nerede Türk yaşıyorsa orası bizim vatanımızdır" 

Azerbaycan Milli Kahramanı Vahit Guliyev: 

Azerbaycan ve Türk bayrakları taşıyan gaziler, "Bir millet, iki devlet, Azerbaycan-Türkiye", "Türkiye seninle gurur duyuyoruz" sloganları attı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE