Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz’dan İdlib Açıklaması

İdlib’deki hain saldırıda şehit olan askerlerimiz için açıklama yapan Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Güncel 03.02.2020, 14:30 03.02.2020, 14:56
Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz’dan İdlib Açıklaması

Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkiye, İdlib bölgesine göç ve krizi önlemek için yoğun askeri sevkiyat gerçekleştirirken, Esed rejimi gece saatlerinde bölgedeki TSK unsurlarına topçu atışı düzenlediğini saldırıda 4 askerin şehit olduğunu ve 1'i ağır 9 asker ise yaralandığını belirterek, türk askeri sınırımızın çok aşağısında terör unsurlarının, esad’ın, iran milislerinin ve rusya’nın olduğu karmaşık ve dağınık bir bölgede savunmasız durumda bulunduğuna dikkat çekti.

TOP YEKÜN SAVAŞ BAŞLAR...

Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz yaptığı açıklamada; "idlib’den acı haberle sarsıldıklarını dile getirerek, başsağlığının ardından  türk askeri’nin bölgede savunmasız olduğunu ikmal ve savunmada zorlandığını belirterek: “türk askeri sınırımızın çok aşağısında terör unsurlarının, esad’ın, iran milislerinin ve rusya’nın olduğu karmaşık ve dağınık bir bölgede savunmasız durumda. hatta iki gözlem noktamız esad’ın kontrolündeki bölgeye geçti. ikmalde ve savunmada zorlanılıyor. daha önce defalarca uyardım. gözlem noktalarımızı sınırımızın hemen altında idlib içinde 25-30 km’lik bir güvenli hatta çekelim ve bu bölgeyi terörden arındırıp sağlam kontrol edelim. bu hem askerimizin güvenliğini sağlar, hem de bu bölgeyi etkin kontrol edebiliriz. bu olmazsa, türkiye bu bölgeye daha fazla asker sevkeder ve bir provakasyonda suriye rejimiyle çatışır ve topyekün savaş başlar” dedi.

KAYNAK: turkiyesiyaseti.com
 

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu