Bahçeli, Pınar Gültekin Cinayetiyle İlgili Çok Önemli Bir Şey Daha Yaptı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi Pınar Gültekin Cinayeti tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Pınar Gültekin’in ölümünün Türkiye’yi birleştirdiğini iktidar kanadında en kararlı çıkış MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gösterdiğini yazdı.

Güncel 25.07.2020, 22:41 25.07.2020, 23:42
Bahçeli, Pınar Gültekin Cinayetiyle İlgili Çok Önemli Bir Şey Daha Yaptı

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Pınar Gültekin’in ölümü Türkiye’yi birleştirdiğini, İktidarıyla muhalefeti ile kararlı bir çıkış olduğunu belirterek, "İktidar kanadındaki en kararlı çıkış ise MHP Genel Başkanı Bahçeli’den geldi. En önemlisi de şu: Sadece cinayeti kınamakla kalmadı. Kadınlara karşı vahşetin önlenmesinin hepimiz için artık bir şeref meselesi haline geldiğini söyledi. Çok önemli bir şey daha yaptı. Şu günlerde yeniden tartışılmaya başlanan İstanbul Sözleşmesi ile ilgili tavrını da ortaya koydu." dedi.

Devlet Bahçeli'nin, şu günlerde yeniden tartışılmaya başlanan İstanbul Sözleşmesi ile ilgili tavrını da ortaya koyduğunu yazan Özkök, İstanbul Sözleşmesi’ne bu cinayetlerin ışığında bakılması gerektiğini söyledi. Doğal olarak bu sözleri onun İstanbul Sözleşmesi’nden yana tavır koyduğu şeklinde yorumlandı. Ben de öyle yorumluyorum. O nedenle de çok önemsiyorum." dedi.

Kadına yönelik vahşet sorunundan kurtulmak için toplumun her kesiminden bu kararlılığın gelmesi gerektiğini dile getiren Ertuğrul Özkök, "Yoksa herkes kendi meşrebine uygun bahanelerle bu cinayetlere kılıf uydurmaya kalkarsa, bu vahşeti sıradanlaştırmaya, sanki adli bir vakaymış gibi bir hale getirmeye hizmet ederiz. Son söz: Kadına yönelik bu cinayetler barbarlıktır, vahşettir." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)