Bakan Koca; Bu kişisel bir tercih değil, toplumsal bir zorunluluktur

Sağlık Bakanlığı Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Bakan Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada "Her birimiz tedbirlere uymakla mesulüz. Bu kişisel bir tercih değil, toplumsal bir zorunluluktur" dedi.

Güncel 28.11.2020, 21:49 28.11.2020, 23:36
Bakan Koca; Bu kişisel bir tercih değil, toplumsal bir zorunluluktur

Sağlık Bakanlığı Corona virüsü açıkladığı Tabloya göre, son 24 saatte 174 bin 443 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 103 kişinin testi pozitif çıktı, 182 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 4 bin 903 oldu, son 24 saatte 3 bin 611 kişinin Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 396 bin 227'ye yükseldi.

BAKAN KOCA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Sağlık Bakan Koca, sosyal medya Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 4.903 ağır hastamız var. Sağlık ordumuz ağır yük altında. Her birimiz tedbirlere uymakla mesulüz. Bu kişisel bir tercih değil, toplumsal bir zorunluluktur" dedi.

Fahrettin Koca'nın diğer Twitter paylaşımları şöyle:

Bugün eski normallerle aramıza mesafe koymazsak, yarın en sevdiklerimizle aramıza istemediğimiz mesafeler girebilir. Maske, mesafe ve temizlik tedbirleri sağlığımızın ve sosyal hayatımızın en büyük güvencesidir.

İstanbul'da Sağlık yöneticilerimizle haftalık değerlendirme toplantımızı gerçekleştirdik. Pandemi yönetimi ve sağlık hizmetlerimizin durumunu gözden geçirdik. İSTANBUL'DA AĞIR HASTA ARTIŞI VAR; RİSK DEVAM EDİYOR. Kısıtlama olmayan zamanları da, mecbur olmadıkça evde geçirelim.

PROF. DR. FERİHA ÖZ ve PROF. DR. MURAT DİLMENER Acil durum Hastanelerimizin üstlendiği yükü ve yatan hastalarımızın durumunu yerinde değerlendirdik. Artan ağır hastaların takibinde üstlendikleri sorumluluk, İstanbul’da pandemi kontrolünde büyük yer tutuyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
hafif yağmur