Bakan Soylu'dan Kapanmanın Uzamasıyla İlgili Açıklama

Türkiye'nin gündemindeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tam kapanmanın 19 Mayıs'a dek uzayıp uzamayacağı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Güncel 07.05.2021, 01:25
Bakan Soylu'dan Kapanmanın Uzamasıyla İlgili Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kısmi kapanma döneminde 63 binlerdeydik. Sonra 29-30 binlere düştük. Şimdi 23-24 seviyelerindeyiz." diyerek, tam kapanmanın 19 Mayıs'a dek uzayıp uzamayacağı konusunda açıklamada bulundu.

24 TV'de yayınlanan 24 Özel programında konuşan Soylu, 19 Mayıs'a dek uzayıp uzamayacağı konusunda "Böyle bir değerlendirmemiz bugün itibarıyla yok" dedi.

koronavirüs dolayısıyla Milyonlarca insan hayatını kaybettiğini belirten Süleyman Soylu, "On milyonlarca insanın hasta olduğu bir salgını birlikte yaşıyoruz. Sadece biz yaşamıyoruz, kıtalar yaşıyor, komşularımız, Avrupa yaşıyor. Aldığımız tedbirlerin işe yarayıp yaramadığını aldığımız dönemde öğrendiğimiz bir süreçle karşı karşıyayız. Bu süreç ülkelerin aldığı tedbirlerde daha çok insanları birbiriyle sosyal ilişkiler içerisine koymamak üzere planladıkları bir dönem. Bunu Almanya da, İngiltere de, Fransa da, Amerika da böyle yapıyor." dedi.

Kısmi kapanma döneminde 63 bin, Sonra 29-30 binlere düşüldüğünü, Şimdi 23-24 seviyelerinde olduğumuzu belirten Soylu, "63 binden 23 bine... Demek ki aldığımız tedbirler, kamu düzenimiz ve kamu güvenliğimiz devam ediyor, sağlık sisteminin sürdürülebilirliği devam ediyor." dedi.

Tam kapanma dönemindeyiz şu an. Belki de sosyal izolasyonda zorluk çekeceğimiz ve bulaşın çok rahat geçebileceği bir dönem bayramlar ve yaz dönemi. Ayrıca tarımın en önemli dönemindeyiz. Yine bunun yanı sıra, ekonomik olarak da hareketlenmemiz gereken önemli bir dönem içerisindeyiz. Üçüncüsü, turizm dönemindeyiz. 

KAPANMA 19 MAYIS'A UZAR MI?

19 Mayıs'la ilgili bir değerlendirmelerinin olmadığını belirten Soylu, "17 Mayıs'ta karşılaşacağımız rakamlarla, Bilim Kurulu'nun ve kabinenin değerlendirmeleriyle adımları atacağız." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)