Alexa

Bakan Soylu; "Milletin helal oylarına leke sürmektedirler"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, üç Belediyeye kayyım atamalarıyla ilgili açıklamada bulunarak, "Hukukun ve demokrasinin en temel görevi, milletin verdiği temiz oyları teröre istismar ettirmemektir." dedi.

Bakan Soylu; "Milletin helal oylarına leke sürmektedirler"

Hukukun en temel görevinin milletin oylarını teröre istismar ettirmemek olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Soylu: "Hukukun ve demokrasinin en temel görevi, milletin verdiği temiz oyları teröre istismar ettirmemektir." dedi

Bakan Soylu, Göç Değerlendime Toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, Üç belediye başkanı terör bağlantısı nedeniyle görevden uzaklaştırıldığını belirtti. Soylu, "Hukukun ve demokrasinin en temel görevi, milletin verdiği temiz oyları teröre istismar ettirmemektir. Terörle demokrasi arasına bir meşru kanal açmaya çalışanlar sorumsuzluk işlemektedirler." dedi.

Demokrasiyi ve seçilmişliği terörün muafiyet alanına sokmak isteyenlerin büyük bir hata işlediklerini ifade eden Süleyman Soylu, "Bizim teröre müsamaha göstermemizi bekleyenler yanılır. Terörü ve terörizmi özellikle halkın helal oylarıyla belediyelerde merkez haline getirmeye çalışanlara da devletin, kuralların, hukukun ve Anayasa'nın sessiz kalmasını beklemek son derece yanlıştır." ifadelerini kullanarak açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi:

"Milletin helal oylarına leke sürmektedirler"

İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye'nin belediyeler üzerinden terörün merkezi haline getirilmeye çalışıldığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Buna kurallar, anayasa, belediye kanunları bir cevap verdi, 'Bir daha bunu tekrarlamayın' dedi. Fakat hem demokrasiye hem hukuka halel getirmek isteyenler, kelimenin tam anlamıyla devlete kafa tutmaktadırlar, demokrasimizi istismar etmektedirler, milletin helal oylarına leke sürmektedirler."

Anadolu Ajansı

YORUM EKLE

banner325