Bakandan Eren Bülbül’ün Mezarına Ziyaret

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin, şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün mezarını ziyaret etti.

Güncel 02.09.2017, 20:15 02.09.2017, 20:32
Bakandan Eren Bülbül’ün Mezarına Ziyaret

Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Köprüyanı Mahallesi’nde 11 Ağustos tarihinde terör örgütü mensupları tarafından bir astsubay ile birlikte şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün Türk bayraklarıyla donatılmış mezarı Kurban Bayramı’nda da ülkenin çeşitli yerlerinde gelen ziyaretçilerin akınına uğradı. 

Bayramlaşma programı için Memleketi Trabzon’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindeki Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin’de Şehit Bülbül’ün mezarını ziyaret etti. Şehit Bülbül'ün mezarı başında okunan Kuran- Kerim'in ardından dualar edildi. 

EREN BÜLBÜL KİMDİR?

Trabzon'un Maçka ilçesinde PKK'lıların girdikleri evi güvenlik güçlerine gösterirken teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül  henüz 15 yaşındaydı. Trabzon Spor Okulu- Ortahisar'a giden Eren Bülbül şehit düşerek Türkiye'yi yasa boğmuştu. 11 Ağustos tarihinde Maçka Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı yakınlarında güvenlik güçleri ile bir grup PKK'lı terörist arasındaki çatışma çıkmıştı. PKK’lı teröristler erzak almak için bir eve girmişlerdi. Bu sırada PKK'lı teröristlerin yerini söyleyen Eren Bülbül çıkan çatışmada şehit düşmüştü. Eren Bülbül kimdir soruları da sorulmaya başlandı. Eren Bülbül'ün sosyal medya hesabında daha önce yaptığı paylaşımlar ise yürekleri bir kez daha dağlamıştı.ı.

Yorumlar (0)