Barış Pınarı Harekatı Kapsamında 480 Terörist Öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında gece boyunca kara ve hava ateş destek vasıtaları ve İHA’larla desteklenen operasyonlar başarıyla devam ettiğini ve Etkisiz hale getirilen terörist sayısının 480 olduğunu belirtildi.

Güncel 13.10.2019, 16:26 13.10.2019, 17:32
Barış Pınarı Harekatı Kapsamında 480 Terörist Öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklmaya göre, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 480 oldu.

Barış Pınarı Harekâtı beşinci gününde. terör örgütü PKK/PYD-YPG mevzilerinin karadan ve havadan vurulmasına devam edilirken, Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, etkisiz hale getirilen terörist sayısının 480 olduğu belirtildi.

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Rasulayn meskun mahalinin ele geçirilmesinin ardından bölgeye çok sayıda zırhlı araç sevkiyatı yapıldı. 

Barış Pınarı Harekatı'nda, Tel Abyad ilçesinin Suluk beldesi YPG/PKK'lı teröristlerden kurtarıldı. Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Fırat Nehri'nin doğusunda yer alan Tel Abyad'ın güneydoğusundaki Suluk belde merkezi YPG/PKK'lı teröristlerden arındırıldı. 

Milli Savunma Bakanı Akar, Nusaybin’de görev sırasında terör örgütü PKK/PYD-YPG’nin saldırısı sonucu yaralanan Gazeteciler Ahmet Kaplan ve Ömer Ergin’i arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Bakan Akar bu vesileyle tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diledi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)