Alexa

Barış Pınarı Harekatı’na Maltepe Üniversitesi'nden anlamlı destek

Maltepe Üniversitesi Yönetim Kurulu Toplantısı, Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki ilçesi Akçakale’de yapıldı.

Barış Pınarı Harekatı’na Maltepe Üniversitesi'nden anlamlı destek

Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla İstanbul’daki merkez kampüs yerine Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki ilçesi Akçakale’de yapılan Maltepe Üniversitesi Yönetim Kurulu Toplantısında Rektör Prof. Dr. Şahin Karasar ve dekanlar daha sonra sınır birliklerine giderek, Mehmetçiğe moral ziyaretinde bulundu.

Maltepe Üniversitesi, Türkiye’nin Suriye’de güvenli bölge oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi.

“Barış Harekatı’nda Türkiye’nin güvenli yarınları inşa etmek amacıyla terörle mücadele edildiğini” belirten Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Karasar, “Günü geldiğinde altında yatacağımız toprağın üstünü korumak en kutsal vazifemizdir” dedi.

Heyet ilk olarak Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile makamında görüştü. Daha sonra Suriye sınırındaki Akçakale'ye gelen Karasar ve beraberindekiler, Kaymakam Hamza Özer ve Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Mısırlı'yı ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Karasar ve dekanlar, daha sonra belediyenin Meclis Toplantı Salonu'nda olağan Yönetim Kurulu Toplantısı'nı gerçekleştirdi.

VATANIN BEKASI İÇİN...

Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Karasar, Barış Harekatı’na verdikleri desteği göstermek için yönetim kurulunu Şanlıurfa’da, sınır ilçe Akçakale’de gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, "Türkiye Cumhuriyeti, Barış Pınarı Harekatı ile bölgedeki terör ateşini söndürecek ve geleceğe can verecek. Maltepe Üniversitesi Yönetim Kurulu ve akademisyenleri, öğrencileri olarak, vatanın bekası için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri ve milletimizin yanında olduğumuzu bölgeye yaptığımız ziyaretle dile getirmekten şeref duyuyoruz. Umuyoruz ki gerek eğitim kurumları gerek sivil toplum kuruluşları bu tür ortamlarda ve mekanlarda bir araya gelerek, birlik ve beraberliğimizi yedi düvele göstermek noktasında daha cesudavranır."

Daha önce Zeytin Dalı Harekatı sırasında Hatay'ın Hassa ilçesinde toplantı yaptıklarını belirten Karasar, üniversite olarak harekatı desteklediklerini söyleyerek, "Aziz vatanımızın bereketli topraklarında yeşerecek fidanlara güvenli yarınlar inşa etmek amacıyla, terörle mücadeleye destek vermek için buradayız." dedi.

Akademisyen heyeti, Türkiye’nin terörden arındırılmış güvenli bölge oluşturmak amacıyla yaptığı harekata desteklerini göstermek amacıyla Akçakale’de yaptıkları yönetim kurulu toplantısının ardından sınır birliklerindeki askerleri ziyaret etti.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE