Bask ve Bağlı Sendikalardan Kamu Sendikaları Platformu Eylemine Destek!

Ankara’da “Kamu Sendikaları Platformu” tarafından yapılan ve 100’ün üzerinde sendikanın destek verdiği “Merdivenaltı Değiliz, Milyonların Sesiyiz” eylemine BASK ve bağlı sendikalarda destek verdi.

Güncel 01.09.2021, 23:34 01.09.2021, 23:59
Bask ve Bağlı Sendikalardan Kamu Sendikaları Platformu Eylemine Destek!

“Kamu Sendikaları Platformu” tarafından ygerçekleştirilen ve 100’ün üzerinde sendikanın destek verdiği “Merdivenaltı Değiliz, Milyonların Sesiyiz” eylemine Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) destek verdi.

Platform adına basın açıklaması yapan TEÇ-SEN genel başkanı Ümit Demirel açıklamasında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından 23 Ağustos 2021 Pazartesi günü 2022 ve 2023 yıllarına ait zam oranları açıklandığını, İdeolojik yetkili sendika ve küçük ortağı, % 38’lik zam, 600 lira seyyanen zam, % 6 refah payı talep etmiş olsa da kamu çalışanlarına sıfır zam, sıfır seyyanen zam ve sıfır refah payı alarak, sıfır zamma imza atmayı becerebilen ve bunu da bir kazanım diye yutturmaya çalışan sendikalar olarak da tarihe geçtiğini belirtti.

YETKİYİ ALDINIZ! MASADA SATTINIZ!

Yine ideolojik siyasi yetkili sendika ve küçük ortağının talebi olan “3600 ek göstergenin tüm kamu çalışanlarına verilmesi, kurban ve ramazan aylarında kamu çalışanlarına da bayram ikramiyesi verilmesi, yardımcı hizmetler sınıfının 1 defaya mahsus eğitim durumlarına uygun kadrolara geçirilmesi, sözlü sınavın kaldırılması, gelir vergisinin %15’e sabitlenmesi, 4/B’li kamu çalışanlarının 4/A kadrosuna geçirilmesi, ek ödeme ve özel hizmet tazminatlarının artırılması gibi on yıllarca bekleyen sorunlardan 1 tanesinin dahi çözülemediği bu toplu sözleşmenin fiyasko olduğunu belirterek, "garabettir, rezalettir ve kamu çalışanlarına ihanettir." dedi.

AİDATI ALDINIZ! MEMURU SATTINIZ!

TEÇ-SEN genel başkanı Ümit Demirel açıklamasını şöyle devam ettirdi: Dahası masada yıllardır çözüm bekleyen onlarca sorunda hiçbir gelişme sağlanamamışken sayın Bakan Vedat Bilgin’in legal olan ve ideolojik siyasete hayır diyen sendika ve konfederasyonlar için kullandığı “sendika enflasyonu var. Merdivenaltı diyebileceğimiz yapılar var. Onların da önüne geçebilmek için yüzde 1 örgütlenme düzeyi olan sendikaların bundan istifade edebilmesini kararlaştırdık” ifadesini kabul etmiyoruz ve merdiven altı sözünü misliyle kendisine iade ediyoruz.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)