Başkan Gökçek’ten FETÖ operasyonu açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik yapılan FETÖ operasyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Güncel 24.05.2017, 23:38
Başkan Gökçek’ten FETÖ operasyonu açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir çalışanlarına yönelik yapılan FETÖ operasyonuna ilişkin konuştu. Gökçek; "Bugün gözaltına alınan 61 kişinin 23'ü açıkta veya ihraç edilmiş, 13 kişi ayrılmış, 3 emekli, 22 kişi ise alt düzey görevde” diyerek bir açıklama yaptı.

Melih Gökçek, Twitter'dan yaptığı açıklamada, 2014 yerel seçimlerinden sonra görevde olan FETÖ’cü üst düzey personelin tamamını görevden aldığını belirterek; 15 Temmuz darbe girişiminin ardından da Büyükşehir, EGO, ASKİ ve diğer şirketlerden toplam 392 kişinin açığa alındığını ifade ederek şu tweet'leri paylaştı: 

“Son dönem belediye başkanı seçildikten sonra görevde olan üst düzey personelin tamamını görevden aldım.

- Darbe teşebbüsü sonrası Büyükşehir’den 218, EGO'dan 24, ASKİ’den 71, şirketlerden 59, ek dersli 20, toplam 392 kişi açığa alındı.

- Açığa alınan personel, İçişleri Bakanlığına bildirildi ve Bakanlar Kurulu kararıyla işlemleri bitenlerin ilişiği kesildi.

Yorumlar (0)