Başkan Mansur Yavaş, Hesap Veriyor!

Seçim öncesi vatandaşa vadettiği şeffaflık uygulamalarına devam eden. Başkan Yavaş, Köprülü kavşağın üzerine asılan “Hesap veriyoruz” pankartı ile köprünün belediyeye maliyetini halka duyurdu.

Güncel 23.09.2020, 23:01 24.09.2020, 00:24
Başkan Mansur Yavaş, Hesap Veriyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçimler öncesinde şeffaf belediyecilikle ilgili yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekmişti.  Köprülü kavşaklara  Hesap veriyoruz pankartları asarak köprülerin maliyetini vatandaşlara duyuran Mansur Yavaş, seçim öncesi vadettiği şeffaflık uygulamalarına Başkan olmasının ardındanda devam ederek Ankaralıların ilgi odağı oldu. 

Mansur Yavaş, Kuğulu Park'ta Çankaya Belediyesinin düzenlediği programda Başkentlilere hitabında, "Bundan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak bizim dönemimizde başlayacak, ödediğiniz paraların makbuzlarının arkasında o ödediğiniz paranın kaç lirası eğitime, sağlığa, asfalta harcanıyor, nereye harcandığını göreceksiniz ve biz size hesap vereceğiz. Biz hesap sormaktan önce hesap vermeye talip olacağız. Şeffaflık her yönüyle uygulanacak, kendimizi denetleteceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim öncesi vadettiği şeffaflık uygulamalarına Başkan olmasının ardındanda devam etti. Konutkent ve Yaşamkent köprülü kavşakları, Başkent Üniversitesi alt geçidi ve son olarak Türk Kızılayı Caddesi’ndeki iki adet köprülü kavşağın hizmete açılmasıyla birlikte köprülerin toplam maliyeti köprülere pankart asılarak duyuruldu.

Köprülü kavşağın üzerine  “Hesap veriyoruz” cümlesiyle başlayan pankartlarda, yapılan köprülü kavşaklar ile alt geçitlerin maliyetleri yer aldı. Konutkent, Yaşamkent köprülü kavşakları ile Başkent Üniversitesi alt geçidinde yer alan pankartta bu üç çalışmanın 45 milyon lira maliyetle tamamlandığına vurgu yapıldı.

Türk Kızılayı Caddesi’nde geçtiğimiz hafta hizmete sunulan iki köprülü kavşağa ise “Türk Kızılayı Caddesi’ne yapılan 2 adet köprülü kavşak 26 milyon lira maliyetle tamamlanmıştır” pankartı asıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)