Bendevi Palandöken, Türk Milleti İlelebet Hür Yaşayacak

İstiklal Marşımızın yazılışının 100. Yıl dönümü vesilesiyle yazılır bir açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Türk milletinin bağımsızlık aşkını temsil eden İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921'de kabul edilişinin 100. Yıl dönümünü kutluyorum." dedi.

Güncel 12.03.2021, 10:05
Bendevi Palandöken, Türk Milleti İlelebet Hür Yaşayacak

Bağımsızlığımızın ve dimdik ayakta duruşumuzun sembolü olan İstiklal Marşımızın yazılışının 100. Yıl dönümü vesilesiyle yazılır bir açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Küllerinden doğan bir milletin kurtuluş mücadelesinin en büyük anısı olan İstiklal Marşımız, milletimizin azmini ve kararlılığını anlatan en anlamlı eserdir. Türk milletinin bağımsızlık aşkını temsil eden İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921'de kabul edilişinin 100. Yıl dönümünü kutluyorum.

Başta Mustafa Kemal Atatürk ile Milli Mücadele’nin tüm kahramanlarını ve İstiklal Marşı’nı kaleme alan Mehmet Akif Ersoy’u, besteleyen Osman Zeki Üngör'ü rahmetle anıyorum. İstiklal Marşımızın her dizesinde vurgulandığı gibi; Türk milleti ezelden beri hür yaşamış ve ilelebet hür yaşayacaktır. Bayrağımız, vatanımız ve milletimiz ilelebet var olacaktır. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da söylediği gibi Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)