Beylikdüzü'nde En Nitelikli Pazaryeri: 'Pazar İstanbul'

Beylikdüzü Belediyesi Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa edilen Türkiye’nin en nitelikli pazar alanı Pazar İstanbul, aynı zamanda çeşitli sportif faaliyetlere de ev sahipliği yapacak.

Güncel 25.09.2021, 17:02 26.09.2021, 15:22
Beylikdüzü'nde En Nitelikli Pazaryeri: 'Pazar İstanbul'

Beylikdüzü - Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa edilen Pazar İstanbul’da ilk pazar kuruldu. Pazar İçerisinde bulunan spor tesisi, afet sonrası barınma ve lojistik destek merkezi kompleksi ile Türkiye’nin en nitelikli pazar alanı oldu. 'Pazar İstanbul' , çeşitli sportif faaliyetlere de ev sahipliği yapacak.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü’nün en modern pazarı her alanı özenle düşünülerek yapıldığını belirterek Beylikdüzü’ne hayırlı uğurlu olsun dileklerinde bulunarak emeği geçen herkese teşekkür etti.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından kente kazandırılan ‘Pazar İstanbul’da ilk pazar heyecanı yaşandı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Yaşam Vadisi 1. etap içerisinde yer alan Pazar İstanbul, belirlenen günlerin dışında vatandaşların sportif faaliyetlerde bulunabileceği bir alan olarak tasarlandı. Pazar alanında 276 araç kapasiteli otopark da bulunuyor. Pazar yerini ilk gün ziyaret eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık, esnafa hayırlı işler temennisinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti.

Başkan Çalık yaptığı açıklamada, “Pazar esnafı da vatandaşların ilgisinden memnun gözüküyor. Beylikdüzü’nün en modern pazarı her alanı özenle düşünülerek yapıldı. Emek veren herkese teşekkür ediyorum. ‘Pazar İstanbul’ bizim için çok özel bir pazar alanı oldu. Beylikdüzü’ne hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Pazar İstanbul afet durumunda lojistik merkezi olarak kullanılacak

"Pazar İstanbul", Salı ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada 2 gün açık olacak. Pazar alanı, pazar kurulmadığı günlerde ise bisiklet yolu, yürüyüş rotası, basketbol sahası ve masa tenisi gibi fonksiyonlarıyla spor tesisi hizmeti verecek. Tesisin teras katında yiyecek ve içecek satışı yapan iş yerleri yer alırken otopark katında ise deneme kabinleri, mescit, abdesthane, asansör ve wc bulunacak. Türkiye’nin en nitelikli pazaryeri olan ‘Pazar İstanbul” tüm detayları özenle tasarlanarak olası bir afet durumunda lojistik merkezi olarak da kullanılacak.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)