BilgiOcakta Nedir?

Ülkü Ocaklarının yeni dijital eğitim platformu olan ve kısa zaman içerisinde Türk gençliği tarafından dikkat çeken Bilgi Ocakta sitesi nedir?

Güncel 10.12.2020, 00:06 10.12.2020, 12:50
BilgiOcakta Nedir?

bilgi ocakta.com platformu dikkat çekmeye devam ediyor. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından oluşturulan İl ve ilçedeki ocaklar sayesindede tanıtımı yapılan BİLGİOCAKTA platformu Türk Gençlerinin bilgi ve eğitim alanında hiç bıkmadan uğrayabilecekleri bir adres oldu. Peki, bilgiocakta nedir, ne anlama geliyor, gayesi nedir?

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan; başta Türk gençliği olmak üzere Türk Milletinin, gençliğinin kullanımına ücretsiz olarak sunulan bir eğitim programı olduğu açıklandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türk Gençliği İçin Söylemiş Olduğu; “Gelecek Sizsiniz, Siz Geleceksiniz” Sözü üzerine Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın Öncülüğünde Hazırlanan, Ülkü Ocaklarının Yeni Dijital Eğitim Platformu Olan ve Kısa Zaman İçerisinde Tüm Türk Gençliği’nin Beğenisini Kazanan Bilgi Ocakta Sitesi artık gençliğin uğrak yeri oldu.

BilgiOcakta Nedir?

Bilgi Yarışması

Bilgi Ocakta eğlence modülü ile dokuz kategoride yüzlerce soruyla kendini test edebilir, genel kültürünü geliştirebilirsin. Günlük,haftalık ve aylık puan tablosuyla arkadaşlarınla ve Türkiye genelinde kıyasıya rekabete girebilir, yarışarak eğlenceye ortak olup aynı zamanda sürpriz hediyelerin sahibi olabilirsin.

Eğitime Destek: Bilgini Ölç, Dersleri Pekiştir!

Ülkü Ocakları online eğitim modülünde lise, üniversite ve çeşitli sınav seviyelerine kadar her öğrencinin ihtiyacına uygun, uzman hocalar tarafından MEB ve ÖSYM müfredatına göre hazırlanmış sınava yardımcı sorular sayesinde okulda gördüğün dersleri test çözerek pekiştirebilir doğru ve yanlışlarını test bitiminde anlık olarak kontrol edebilirsin.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Aysel Başak 3 ay önce
Ülkü Ocaklarının eğitimde böyle bir ortamda zirvede olması bütün ülkücüleri duygulandırmış ve gururlandırmıştır. Allah Daimini nasip eylesin.
parçalı bulutlu