Bilim Adamı İhanete Çanak Tutmaz!

Samsun Türk Ocağı başkanı Doç. Dr. Serkan Şen, yazılı basın açıklamasında, 'ülkenin vergileriyle statü kazananlar ülke bütünlüğüne göz dikenleri masum gösteremezler'dedi.

Güncel 12.01.2016, 13:52 12.01.2016, 16:03
Bilim Adamı İhanete Çanak Tutmaz!

'Akademisyen sıfatı taşıyan bu zevat Türk akademisinin saygınlığıyla bağdaşmayan, vicdanlarda yok hükmü taşıyan bir uygulamaya imza atmıştır.' 

Samsun Türk Ocağı başkanı Doç. Dr. Serkan Şen, geçtiğimiz günlerde bir grup akademisyenin güvenlik güçlerimizin terör örgütüne yönelik operasyonlarını “katliam” olarak nitelendiren bildirisine karşı bir basın açıklaması yaptı.

BİLİM ADAMI HÜR DÜŞÜNÜR

Doç. Dr. Serkan Şen açıklamasında şunları ifade etti:

Hangi sıfatı taşırsa taşısınlar bu ülkenin vergileriyle statü kazananlar ülke bütünlüğüne göz dikenleri masum gösteremezler. “Bilim adamı hür düşünür” gerekçesine sığınarak terörü teşvik etme hakkı kimseye verilmemiştir. Bu sözde duyarlı(!) akademisyenler öğretmenlerimiz şehit edilirken; sokak ortasında eşinin, yavrusunun gözleri önünde güvenlik güçlerimize hain pusular kurulurken neredeydiler? Kimse samimiyetsizliğine kılıf üretmesin. Terör örgütüne güvercin taklaları atanlar Türk devletine kartallık taslamasınlar. Dünyanın hiçbir ülkesinde böylesi uygulamalara müsaade edilmez.


Amerika’da Usame bin Ladin’i öldüren askere Amerikalı bir akademisyenin katil diyebilmesi söz konusu olabilir mi?

Rusya’da Çeçen direnişini övebilir misiniz? Arabistan’ın Şii kalkışmasıyla ilişkilendirdiği mollaya yaptığına geçtiğimiz günlerde hep birlikte şahit olduk? İrfansız, izansız ilimin karşımıza gaflet timsalleri çıkarabildiğinin en bariz yansıması ülkemizde vuku bulan bu talihsiz bildiridir. Sanki durup dururken güvenlik güçleri sokağa çıkma yasağı ilan etmiştir. Sanki askerimize polisimize gülle değil de gül atılmaktadır. Akademisyen sıfatı taşıyan bu zevat Türk akademisinin saygınlığıyla bağdaşmayan, vicdanlarda yok hükmü taşıyan bir uygulamaya imza atmıştır.

Şehit annelerinin çığlıkları kulaklarımızda yankılanırken, şehit yavrularının gözyaşları gözlerimizi buğulandırıyorken bu yersiz, haksız, gaflete sırtını dayayıp ihanete göz kırpan söylemleri anlayışla karşılamamızı kimse bizden beklemesin.Kuru gürültüden ibaret bu hezeyanlar kesinlikle Türk üniversitelerinin tavrına tercüman olamaz. O nedenle isimlerinin önündeki unvanların hürmetine bu kimseleri ciddiyet ve sorumluluğa davet ediyorum.” 

Yorumlar (1)
Ihsan 42 6 yıl önce
Ağzınıza sağlık hocam.