Bingöl'de şiddetli deprem! Erzurum, Diyarbakır, Muş...

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde deprem oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Bingöl Valisi depremle ilgili açıklamada bulundu. Bingöl'de şiddetli deprem , Erzurum, Diyarbakır, Muş ve Elazığ da hissedildi.

Güncel 14.06.2020, 18:46 14.06.2020, 21:14
Bingöl'de şiddetli deprem! Erzurum, Diyarbakır, Muş...

Bingöl'de 5.7 şiddetindeki deprem meydana geldi. Diyarbakır, Erzincan, Elazığ ve Muş'u da salladı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nin aktardığı bilgiye göre, Bingöl'ün Karlıova ilçesinde korkutan bir deprem meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Bingöl Valisi'nden son dakika açıklamaları peş peşe geldi! Depremin şiddeti 5.7 olarak açıklandı. Bingöl'deki deprem Muş, Tunceli, Erzurum, Erzincan ve Diyarbakır gibi şehirlerden de hissedildi. Bölgede 4.6 şiddetinde artçı bir deprem daha meydana geldi.

Karlıova bölgesinde yoğun bir yağmur olduğu insanların panik halinde olduğu bildirildi. Depremin saat 17:24'te olduğunu depremin Diyarbakır'da da büyük oranda hissedildiğini ifade etti.

SÜLEYMAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

Soylu: "Bingöl'deki depremde ilk bilgiye göre Karlıova-Kaynarpınar J.Krk.K.lığı nöbet kulesi yıkılmış, 1 Güvenlik Korucumuz göçük altında kalmış, 2'si de hafif şekilde yaralanmıştır." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442