banner434

banner433

Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi kapsamında 'kitap tahlili'

Eğitimciler Birliği Sendikası tarafından yapılan "Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi" kapsamında "kitap tahlili" etkinliği yapıldı.

Güncel 22.03.2022, 23:23
Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi kapsamında 'kitap tahlili'

Eğitimciler Birliği Sendikası'nın yürüttüğü Lise Öğrencileri arası kitap okuma ve yazma yarışması "Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi" kapsamında "kitap tahlili" etkinliği yapıldı.

Etkinliğe, Samsun Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı  katıldı. Programa ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İlkadım İlçe Müdür vekili Yalçın Apaydın, Eğitim Bir Sen İl Başkan Yardımcıları Hamza Sofuoğlu ve Ayhan Arslanbay katıldı. Genç Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen tarafından yürütülen proje de bu yıl Yenal Bilgin tarafından yazılan  Prof. Dr. İlber Ortaylı ile  'Bir Ömür Nasıl Yaşanır' konusu üzerine yapılan  röportajın yer aldığı eser okundu.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı burada yaptığı konuşmada, Hangi yöne gideceğini bilmeyen bir insana pusula gibi kılavuzluk yaparak gideceği yolu gösteren kitapların, gerçek manada dünyayı tanımamız konusunda bizlere büyük katkılar sağlar. kitaplar, kültür seviyemizi artırmamız ve bilgi sahibi olmamız için en etkili araçlar olduğunu ve kitap okumanın aynı zamanda düşünce yapımızı da besleyip güçlendirir" dedi.

Bir Bilenle Bilge Nesil projesiyle öğrencilerimizi değerli eserler ile buluşturarak medeniyet değerlerimizi ve mirasımızı sahiplenecek öncü nesiller yetiştirilmesinin hedeflendiğini ve kitap okumanın insana geçmişini, tarihini, toplum ve millet bilincini de öğrettiğini dile getiren Vali Dağlı; “Kitap okumayı bir görev, bir zorunluluk olarak algılamamalı, hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Bu proje ile insanın hayattaki anlam arayışına bir pencere açmak hedefiyle tüm öğrencilerimiz okudukları kitaplarla ilgili bir kompozisyon yazıyor ve bu sayede de öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini düzgün, anlamlı ve bir bütün halinde yazıya dökebilme becerisi geliştiriliyor. Fırsat bulduğumuz her anı değerlendirmeli, sevgi ve heyecan ile okumalı, kitapların en yakın dostlarımızdan biri olduğunu unutmamalıyız." dedi.

Program, Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız'ın teşekkür plaketi sunmasıyla sona erdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)