Bir Çift Ayakkabı Yeter

İşitme engelli milli atletimiz Yasin Süzen, 18 yaşında sadece bir çift koşu ayakkabısına sahipken 110 metre engellide dünya rekoru kırdı. Olimpiyat Şehri Samsun’da düzenlenecek Deaflympics 2017’de engelleri olimpiyat altını için aşacak.

Güncel 01.07.2017, 11:15 26.07.2020, 14:24
Bir Çift Ayakkabı Yeter

Yasin Süzen’in Kırklareli’nin Çakıllı köyünde başlayan hikâyesi dünya rekoru ve dünya şampiyonluğuyla devam etti. İşitme engelli milli atlet,18 yaşında sadece bir çift koşu ayakkabısına sahipken dünya rekoru kırdı.

Bir fabrikada işçi olarak çalışan Yasin, bu başarılara haftada sadece bir tam gün antrenman yapabilmesine ve dünya şampiyonu olmadan yalnızca 40 gün önce sakatlanmasına rağmen ulaştı.

Tüm engellerin üstesinden gelmeyi başaran Yasin Süzen şimdi 23 yaşında ve zirvede kalabilmek için haftanın her günü antrenman yapıyor.

18-30 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda 110 metre engellide favori olarak piste çıkacak Yasin, Türkiye’yi Deaflympics 2017’de temsil edecek sessiz kahramanlardan sadece bir tanesi.

“HEDEFİNİZ VARSA ENGEL TANIMAZSINIZ”

Başarmanın çok çalışmaktan geçtiğini söyleyen Yasin, “Bir hedefiniz varsa ve inanıyorsanız başarı engel tanımıyor. 110 metre engellide dünya rekoru kırdım, şimdi sıra Olimpiyatlarda. Olimpiyatlar bence bir sporcu için zirve noktası. Deaflympics 2017 ile bu zirve heyecanını yaşayacak olmaktan mutluyum. Başarılı olacağıma inanıyorum çünkü çok çalışıyorum. Hayalimi gerçekleştirmek için tüm gücümle altın madalyaya koşacağım” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)