'Bir Ders Bir Gelecek' Kampanyası

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), 32 yıldır sürdürdüğü eğitimde fırsat eşitliği çalışmalarına Eylül ayında bir yenisini daha ekledi.

Güncel 26.01.2021, 21:01
'Bir Ders Bir Gelecek' Kampanyası

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), 32 yıldır sürdürdüğü eğitimde fırsat eşitliği çalışmalarına Eylül ayında bir yenisini daha ekledi ve “Öğrencilerimize Bilgisayar Desteği” projesini başlattı.

COVID-19 salgını en çok öğrencileri ve onların eğitim hayatını etkiledi. Öğrencilerin okuldan uzak kalmasına neden olan bu süreçte uzaktan eğitim modeline geçilmesi ile birçok öğrenci fırsat eşitsizliği sebebiyle eğitimine ara vermek zorunda kaldı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), “Öğrencilerimize Bilgisayar Desteği” projesini başlattı. ÇYDD, Bu proje ile evinde bilgisayar olmadığı için eğitimine ara vermek zorunda kalan öğrencilerin teknolojiye ulaşması ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması hedefledi.

Türkiye’nin farklı bölgelerindeki öğrencilerine 2 bin adet bilgisayar ve tablet ulaştırmayı başaran ÇYDD, Yeni okul döneminde daha fazla öğrenciye ulaşmak için çalışmalarına devam etti. Bu anlamda ÇYDD, yeni 2 bin adet bilgisayar ve tablet için destekçilerinin katkılarını bekliyor. 

ÇYDD’nin uzaktan eğitim projesine “Bir Destek Bir Gelecek” demek ve projeye katkıda bulunmak için Türkiye’nin her yerinden TEKNOLOJİ yazıp 4245’e SMS göndermek yeterli oluyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)