BM İklim Zirvesi Giresun'da Toplanacak!

Kulakkaya İklim Zirvesi’ BM’nin yanı sıra, ilgili Bakanlık ve kurumları ‘iklim krizi’ için bir araya getiriyor.

Güncel 06.12.2021, 19:21
BM İklim Zirvesi Giresun'da Toplanacak!

Giresun’nun Kulakkaya Yaylası’nda 11 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan ‘Kulakkaya İklim Zirvesi’  Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı ve UNITAR Başkanı Nikhil Seth’in katılımıyla gerçekleştirilecek. 

‘Kulakkaya İklim Zirvesi’ BM’nin yanı sıra, ilgili Bakanlık ve kurumları ‘iklim krizi’ için bir araya getiriyor.

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan zirveye; BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UNITAR Başkanı Nikhil Seth, CIFAL Küresel Ağı Direktörü Alex Mejia, BAU Global Başkanı Enver Yücel, TÜSİAD Çevre İklim Değişikliği Çalışma Grubu Başkanı Fatih Özkadı, FAO Orta Asya Alt Bölge Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık ile İTÜ Meteoroloji ve Afet Yönetimi Profesörü Prof Dr. Mikdat Kadıoğlu katılım sağlayacak.

BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında uluslararası işbirliğinin önemi; BM Türkiye Mukim Koordinatörü Sn. Alvaro Rodriguez, Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü ve Türkiye Temsilcisi Sn. Viorel Gutu’nun değerlendirmeleriyle ele alınacak.

BAU ULMER Direktörü Prof. Dr. Esra Hatipoğlu, İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Mithat Kadıoğlu, TÜSİAD Çevre ve İklim Değişikliği Çalışma Grubu Başkanı Sn. Fatih Özkadı ise iklim sorunlarında diplomasi, sivil toplum, sanayi ve akademik işbirliklerin önemini tartışacak.  

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)