Boğaziçi Üniversitesi, Milli İradenin Yanındayız!

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada, Emekli 104 amiral gece yarısı Montrö Boğazlar Sözleşmesine yönelik bildirisine tepki gösterdi.

Güncel 04.04.2021, 21:26 04.04.2021, 21:59
Boğaziçi Üniversitesi, Milli İradenin Yanındayız!

Emekli 104 amiral gece yarısı Montrö Boğazlar Sözleşmesine yönelik bildirisine tepki göstteren Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü yaptığı açıklamada,"Milli İradenin Yanındayız!" dedi.

Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiri yayımlayan emekli amirallere tepkiler yağmaya devam ederken konuyla ilgili sosyal medya twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü 104 Amiral'in bir araya gelerek yayınladıkları bildiriye şu tepkiyi gösterdi:

DEVLETİN ve MİLLETİN YANINDAYIZ!

"Türkiye demokratik bir hukuk devletidir. Millet iradesinin meşru temsil zeminleri ve yöntemleri son derece açıktır. Kendi dar çevrelerinin antidemokratik çağrışımlar içeren yaklaşımlarını, Türk Milleti'nin irade ve taleplerinin üzerinde görenler dün olduğu gibi bugün de büyük bir gaflet içindedir.  Millet iradesine saygı duymanın demokrasinin temeli olduğunu biliyor ve ülkemizin aleyhindeki her türlü girişime karşı daima devlet ve milletimizin yanında olduğumuzu kamuoyuna arz ediyoruz. "

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)