Büşra Tuğrul: Oltu İsmini Ben Teklif Ettim!

Togg'un tanıtım renklerine verilen isimlerin arasında Oltu'nun yer alması sürpriz oldu. Cumhurbaşkanı yakın korumalığını yapan Büşra Tuğrul, "Oltu ismini ben teklif ettim" dedi.

Güncel 11.11.2022, 00:57 11.11.2022, 01:27
Büşra Tuğrul: Oltu İsmini Ben Teklif Ettim!

Büşra Tuğrul Sosyal medyada iddialı bir paylaşımında bulunarak Oltu ismini kendisinin teklif ettiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin gururu olan TOGG üretime başladı. TOGG her Türk'ün gurur ve sevinç kaynağı olurken siyah rengine OLTU ismi verildi. Oltuluları gururlandıran oltu ismi ardından Oltu ilçesinde bayram havası esti.

Togg'un tanıtım renklerine verilen isimlerin arasında Oltu'nun yer alması yurt içinde ve dışında yaşayan Oltuluları sevindirirken Atatürk Üniversitesi,Türkiye Cumhuriyeti'nin yerli otomobili TOGG’un renklerinden birine Oltu ismi verilmesine yönelik teşekkür mesajı yayımladı.

Mesajda şunlar söylendi:

"Üretiliş fikrini, emrini ve nihayet varlığını Sayın Cumhurbaşkanımızdan, renklerini Anadolu’muzun eşsiz güzelliklerinin ilhamı ile alan yerli ve millî otomobilimiz TOGG’un, tanıtım renklerinden birini de Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı şehir olan Erzurum’un Oltu’suna atfen alması, tüm Erzurumlu hemşehrilerimiz ve hassaten Atatürk Üniversitesi için büyük bir sevinç vesilesi olmuştur." 

Cumhurbaşkanı yakın korumalığını yapan Büşra Tuğrul Sosyal medyada iddialı bir paylaşımında bulundu. TOGG’un renklerinden birine Oltu isminin verilmesi TEKLİFİNİ kırmayarak kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Büşra Tuğrul'un mesajı şöyle:

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)