Çağlar, Allah Bu Milleti Hasan Uzunlar Zihniyetinden Korusun

Kapsam haber Yazarı Ramazan Çağlar, AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar'ın sosyal medyadaki kişisel hesabından yaptığı paylaşımlarına sert tepki göstererek, Türk Milliyetçisi, Ülkücü ve Atatürk Düşmanı Hasan Uzunlar’ı koruyan da, sessiz kalan da bilerek yada bilmeyerek suçlara ortak olduğunu belirtti.

Güncel 23.12.2019, 16:31 23.12.2019, 19:37
Çağlar, Allah Bu Milleti Hasan Uzunlar Zihniyetinden Korusun

Samsun’da Büyükşehir ve İlkadım Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar'ın sosyal medya facebook hesabından MHP ve Ülkücülere yönelik yaptığı paylaşımlara tepkiler gelmeye devam ediyor. Uzunlar tarafından Müslüman olanlar gitti, sadece Milliyetçi kesim MHP’de kaldı" şeklindeki sözlerine ülkücüler sert tepki göstermeye devam ediyor.

Türkiye hassas bir dönemden geçerken, Perde arkasında yeni oluşumlar sahneye çıkmaya hazırlandığına ve Türkiye’nin geleceğiyle ilgili önemli kararlar alındığına dikkat çeken Ramazan Çağlar, AK Parti ve MHP ittifakı üzerinde akla hayale gelmeyecek şekilde oyunlar ortaya koyulduğunu, Tam da böyle bir zamanda Samsun Büyükşehir ve İlkadım Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar'in Parti disiplinini, hassasiyetini yok farz ederek sosyal medyada ki kişisel hesabından yaptığı paylaşımın manidar olduğunu belirtti.

"Hasan Uzunlar, tarafından yapılan paylaşım kişilere yönelik bir paylaşım değildi. Uzunlar, direkt olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin ideolojisine, fikrine, inancına, uğruna şehitler verdiği davasına saldırıdır; küfürdür." ifadelerini kullanan Çağlar,  Bu saldırının her ne kadar birinci derecede sorumlusu Hasan Uzunlar gibi görünüyorsa da asıl tehlike onun da arkasında duran ve sahip çıkıp koruyan güç odakları olabilir. Hasan Uzunlar’ın paylaşımını küçümseyemezsiniz. “Kişinin sosyal medya hesabından ifadelerin kendisine ait olmadığını, sosyal medyada yer alan tartışmadaki ‘bir yorumu’ alıntı olarak paylaştığını” söyleyerek bu meseleyi hafife alamazsınız. Bu numarayı Ülkücüler, Türk Milliyetçileri yemez.
Kasıt açık seçik bellidir." dedi.

"Türk İslam Ülküsü üzerine bina edilen Ülkücü-Milliyetçi Hareketi ve Hareketin mensuplarını “Müslüman olanlar gitti”, sadece “Milliyetçi kesim MHP’de kaldı" şeklindeki aslı olmayan, kesinlikle art niyetli yıkıcı, yakıcı sözlerle saldırıp ardından da bir özürle kendinizi temize çekemezsiniz. Yukarıda belirtilen sözler başka bir paylaşımdan alınmış olsa dahi, en azından kendi özel sayfanızda paylaşılması ne kadar art niyetli olduğunuzu ve bu sözleri onayladığınızı göstermez mi?" ifadelerini kullanan Çağlar, Hasan Uzunlar'ın arkasında durmanın da hadsizlik ve art niyetlilik olduğuru belirtti.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu tarafından bir açıklama yapmasına rağmen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in bu sessizliği anlaşılır bir tavır olmadığını da belirten Çağlar; "Mustafa Demir’in bu sessizliğini ve umursamazlığını Hasan Uzunlar’ın bir önceki Atatürk’e hakaret içeren yerel ve ulusal medyaya yansıyan haberler sonrasında da şahit olduk. Mustafa Demir’in Hasan Uzunları koruması, aynı görevlerde tutması ve ödüllendirmesi hem Atatürk’e hakaret olayında hem de Milliyetçi ve Ülkücüleri hedef alarak “Müslüman değiller”e varan sözleri sonrasında bu umursamazlığıyla suçlara sessiz kalarak zımmen ortak olduğu algısı yaratıyor." dedi. 

"Yani Türk Milliyetçisi, Ülkücü ve Atatürk Düşmanı Hasan Uzunlar’ı koruyan da, sessiz kalan da bilerek yada bilmeyerek suçlara ortak oluyor ve bu durum kamu vicdanını yaralıyor. Allah Hasan Uzunlar gibi fitne dolu insanları bu milletten korusun!  MAKALENİN TAMAMI ŞÖYLE

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER DEVAM EDİYOR

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (2)
kamuran 1 yıl önce
o vatandaş özür dillemiş. başka yerden almış o paylaşımı. Ama yinede olmaması gerekirdi. neden böyle bir şey yaptıki. aynı vatandaş atatürk içinde olumsuz paylaşımlarda bulunmuş. Art niyet aramak lazımmı bilemedim
akgül 1 yıl önce
cumhur ittifakı çatırtıyor mu- Bu meclis üyesi piyondur