Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu'na, Mahatma’nın Ne Anlama Geldiğini Biliyor musun?

Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözler sarfetti; Çakıcı; Ülkemiz yanıyor. Büyük bir ateşten istiklal harbindeki gibi aziz milletimiz ateşle imtihan edilirken birlik ve beraberlik içerisinde olman gerekirken ruhundan ne yazık ki bu fitneliği atamıyorsun." dedi.

Güncel 27.11.2017, 15:10 19.07.2020, 14:19
Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu'na, Mahatma’nın Ne Anlama Geldiğini Biliyor musun?

Cezaevinde yatmakta olan Alaattin Çakıcı cezaevi veya cumhuriyet savcılığı kanalıyla gönderdiği mektuplarda Türkiye ile ilgili düşüncelerini paylaşıyor. Çakıcı, gönderdiği mektuplarda Türkiye'nin gündemini yorumluyor.Kendi bakışı ve yorumu ile meseleleri bazen eleştiriyor, bazen kızgın ifadelerle tepki gösteriyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son zamanlarda ki çıkışını değerlendiren çakıcı'nın bu mektubu şöyle:

"İsmet Paşa Sevilir Sevilmez.."

İki üç gündür ülkemiz ateş çemberinden geçerken aziz milletimizin yüzde 25 oyunu alan cumhuriyetimizin ilk parti olan ve bu partinin çok uzun süreç içinde devletimize hizmet etmiş büyük devlet adamları bu ülkeye hem istiklal harbimizde ve merhum İsmet Paşa sevilir sevilmez birileri tarafından ama 2.dünya harbinde dünya yanarken 50 milyon dünya genelinde insan hayatını kaybetti. Merhum İsmet Paşa bu yangından ülkemizi kurtararak bir vatan evladını feda etmedi. Adana ve Kahire görüşmelerinde her türlü baskıya rağmen Winston Churchill bu asil akıllı ve zeki İsmet Paşa Churchill ve müttefiklerini savaş bitene kadar ülkemizi savaşa sokmamıştır. Lozan’da tam istediğini alamayan 2.dünya harbinde bir vatan evladını feda etmemiştir.

"Mustafa Kemal Atatürk'ü Sürekli Ağzına Alıyor"

İki üç gündür aynı partinin genel başkanı her zamanki gibi batılı emperyalistlerin Abd ve İsrail’in söylemek istediklerini ne yazık ki bu şahsiyete söyletiyorlar. Akılsız ve saf olsa istihbarat teşkilatlarındaki kötü niyetli olmayan istemeden zarar verene gafil muhbir diye tanımlanır. Evet ne yazık ki bu bir gafil muhbir değil bazen bölücü ağzı ile onların batı kaynaklı patronların ağzıyla konuşmaktadır. Utanmadan her fitne söyleminin sonunda devletimizin kurucu kadronun lideri asırlara damgasını vuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün sürekli ağzına alıyor. Partinin genel idare kurulunda görev aldığı günden bu güne kadar partinin içindeki milliyetçi Atatürkçülerin bir bölümünü tasfiye ederek kalan ulusalcıların üzerinde de diktatörce baskı kuran yerinde duramayan kendini Gandi’ye benzeten bu şaşkın Kemal’e sorarım. Neden iki üç gündür fitne çıkartıp bölücülerin Türkiye’nin üzerinde by-pas yapmak isteyenlerin söylemleri ile ekmeklerine yağ sürmektedir. Televizyonda izledim Sayın Devlet Başkanı ve aileleri ile ilgili ve bazı yakınları ile ahlaki olmayan yurt dışında büyük paraları var diyor. Batı ve İsrail ve ABD eğer Cumhurbaşkanı ve aile yakınlarının ve onlarında başkalarının üzerine batı bankalarında parası olmuş olsa yukarıda bahsettiğim ülkelerin gizli servisleri değil batıda galaksilerde gizli bankalar olmuş olsa çarşaf çarşaf bunların hesaplarını dünyaya servis yapar.

"Utanmadan Kendine Gandhi Kemal Dedirtiyorsun"

O Gandi Kemal’e şunu soruyorum Mahatma Gandi’nin çocukluğunu, İngiltere’de hukuk tahsili yaptığı yılları, Hindistan’da avukatlık devresini, İngiliz hükümetinin zorunlu olarak Güney Afrika’ya sürülüp orada yaptığı eylemlerle (demokratik) Hindistan’ı ayağa kaldırıyordu. Mahhatma’nın ne anlama geldiğini biliyor musun? Utanmadan kendine Gandhi Kemal dedirtiyorsun. Buna sahtekarlık mı diyelim yoksa hafifte olsa fiziki benzerlik mi? Bana kalırsa bu yaptığın benzetmeye edepsizlik denir. Ülkemiz yanıyor. Büyük bir ateşten istiklal harbindeki gibi aziz milletimiz ateşle imtihan edilirken birlik ve beraberlik içerisinde olman gerekirken ruhundan ne yazık ki bu fitneliği atamıyorsun. Kişiliğinle özdeşleşmiş.

"Yahu Senin Kıblen Brüksel mi? Strazburg mu?"

Sana bir şey hatırlatırım. Yetim hakkından bahsediyorsun. Yolsuzluklardan namus kavramını sürekli dile getiriyorsun. Peşinden de eline beline diline sahip olmak islamın kadim alevi kültürünün özünden bahsederken yürekten değil kitleleri kandırmak için söylemiş olduğun bu kutlu sözler doğru söylemlerdir. Provakatör ve fitneden alevi olmaz. Sen Alisiz Aleviliğin ateist savunucususun. Batının istediği Alisiz Alevilik yeni bir dinin yıllardır oluşumu içerisindedir. Yahu senin kıblen Brüksel mi? Strazburg mu? Washinton D.C mi? Yoksa İsrail’in hayfa limanı mı? Bak Kemal Efendi partinin içerisinde bulunan gerçek Atatürkçülerden elini çek. Zaman zaman bölücü ağzıyla konuşuyorsun. Hani diyorsun ya ben yurt severim. Eğer yurt seversen devletin bekası söz konusuyken fitneliklerinden vazgeç. Sayın Cumhurbaşkanımızı sevmek zorunda değilsin. İnsanları birileri sever birileri sevmeyebilir. Ölçü vatansa kişilerin birbirlerini sevip sevmemesi önemli değil. Ortak nokta vatan sevgisi ve devletimizin bekasıdır. Diyebilirsin ki Alaattin Çakıcı bu yazıyı bana yazmaktan  Sayın Cumhurbaşkanına yalakalık mı yapıyor? Ben ömrümde kimseye yalakalık yapmadım yapmam da. Sayın Cumhurbaşkanımızla iki ortak noktam var. Birisi Allah’a teslimiyet diğeri devletimizin bekası ve vatan sevgisidir. Daha evvel de bazı yazılarımda dile getirmiştim. Doğru söylemine sonu ölüm olsa bile evet derim. Yanlış söylediği bir cümle aziz milletimizin, devletimizin bekası ile ilgili sonu ölüm bile olsa yanlışına hayır derim. 15 Temmuz’dan sonra kendisi ve ailesi gemileri yakarak ülkemizin üzerindeki by-pas yapmak isteyenlerin yaktıkları büyük ateş çemberinin içerisine gönüllü olarak bedenini feda etmek için bir adım geriye atmıyor.

"Gerçek Atatürkçü isen..."

Şaşkın Kemal efendi herkesin geçmişinde mutlaka bir hata vardır. Önemli olan geçmişi silip doğru yolu bulmaktır. 40.Müslüman olan Hz.Ömer R.A kelime-i şehadet getirmeden evvelki yaşamı putperestlikti. Demek ki insanlar  tüm geçmişleriyle yargılansa efendimiz Hz.Ali R.A, Hatice anamız dışındakiler ahrette geçmişleri de sorgulanacaktır. Senin anlayışına göre neden içindeki kini atamıyorsun. Hüseyin’in yanında mısın yoksa Yezit’in mi.

Adam gibi ya Alisiz Aleviyim dersin ya da kelime-i şehadetden sonra ya Allah, ya Muhammed, ya Ali, Ya Hünkarı Hacı Bektaş-ı Veli deyip islamın bahçesinde yerini alırsın. Kalbi alır. Müslümanım kadim Alevi kültürüne de kalbi gönül vermişim dersin. Yoksa bu fitneliğin sonu islamın bahçesinin nadide bir gülü olan gerçek Alevi önderleri seni düşkün ilan ederler.

Atatürk ve Abdulhamit Hayranı Bir Vatan Severim

Kemal Efendi 65 yaşını aşmışsın. Dünyaya kimseye baki değil. Nefsini ayaklar altına al. Gerçek Atatürkçüysen geçmişteki yanlışlarını vicdanında yargılar. Atatürk ilke ve inkılaplarına sadık kal.

Aziz Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, kökeni kürt olan devletine gönül vermiş vatansever kürt kardeşlerimiz gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne gönülden bağlı olmak vatandaşlık görevidir. Bu yazdığım dört sayfalık yazı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şahsına ve senin kafanda olan kişilere bu yazıyı kaleme aldım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, vatanın bölünmez bütünlüğüne gönül vermiş her etnik mozaiğe saygılarımla arz ederim.

NOT: Bak Kemal efendi ben ezelden ebede kadar Ülkücüyüm. Atatürk ve Abdülhamit hayranı bir vatan severim. Ufak tefek düşünce ayrılıkları olsa bile her vatan sever düşünce ayırt etmeden hilal ve yıldızın altında bir olmak her vatanseverin onurudur. Kamuoyuna arz ederim.


EDİTÖR:

Mahatma Gandi Kimdir?

Gandi İnsan hakları savunucusudur. Mohandas Karamçand Gandi, Hindistan ve Hindistan Bağımsızlık Hareketi'nin siyasi ve ruhani lideridir.Görüşleri Gandizm olarak anılır. Gerçek ve kötülüğe karşı aktif ama şiddet unsuru içermeyen direniş ile ilgili olan Satyagraha felsefesinin öncüsü olmuştur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)