Çakıcı'dan Kurban Bayramı Mesajı

Ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle cezaevinden gönderdiği mektup ile kutlama mesajı verdi.

Güncel 30.08.2017, 11:12 30.08.2017, 11:20
Çakıcı'dan Kurban Bayramı Mesajı

Alaattin Çakıcı'nın Kurban Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesaj şöyle:

Aziz Milletim;

İslâm dünyasının, iç karışıklıklar, dış saldırılar, mezhepler arası savaş gibi devasa, kronik sorunlar yaşadığı dönemde bir kurban bayramını daha idrak etmekteyiz..

Bu sorunların bir kısmı maalesef ülkemiz için de söz konusudur: 

Bir yandan batı destekli ayrılıkçı terör birliğimizi tehdit ederken; diğer yandan sınırlarımıza yerleştirilen aynı odaklı terör grupları ülke bütünlüğümüzü tehdit etmektedir.

Adalet, sosyal adalet konularında sıkıntı yaşamakta olduğumuz ayrıca bilinen-tartışılan gerçeklerdir.

Tüm bunlar ışığında bayramlar; sevgi, saygı tezahurünün zirve yaptığı; küslerin, dargınların barıştığı; kesilen kurban etlerinin fakir-fukara ile paylaşıldığı yardımlaşma-dayanışma günleridir. Bayram günlerinin mana ve ruhunu sadece bayram günlerine mahsus değil, her güne yayarsak bizi zor durumlara bırakan çoğu sorunların üstesinden pek ala gelebiliriz. Bu vesile ile, bir bütün tüm İslam dünyasının mübarek kurban bayramını tebrik ediyor; bayramın ülkemize, islam dünyasına huzur, barış ve esenlik getirmesini diliyorum. 

Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi tüm inananların üzerine olsun..!

Alaattin Çakıcı

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Serdal Arpaslan Aşık 4 yıl önce
Allah'ım size sağlıklı uzun ömür versin reis amcam bayramın mübarek olsun ellerinden öperim inşAllah tez zamanda tahliye olursun