Çakıcı'nın Adamlarına Operasyon

Alaaddin Çakıcı’nın adamları olduğu öğrenilen ve Ankara’da eylem yapabilecekleri değerlendirilen 9 kişi silahlarıyla birlikte yakalandı ve göz altına alındı.

Güncel 10.06.2017, 11:51
Çakıcı'nın Adamlarına Operasyon

Yeraltı dünyasının ünlü ismi Alaattin Çakıcı'nın Kırıkkale F Tipi Cezaevine naklinden önce Ankara'ya gelen ve silahlı eylem yapabilecekleri değerlendirilen 9 şüpheli istihbaratı değerlendiren Ankara  Polisi tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, Ankara’da eylem yapabilecekleri değerlendirilen ve Alaaddin Çakıcı’nın adamları olduğu öğrenilen 9 kişiye yönelik operasyon gerçekleştirdi. 

Örgüt üyelerinin kullandığı araçların plakalarını takibe alan ekipler, gerçekleştirdiği operasyonla bir kafede bir araya gelen Y.Ç., A.G., D.A., Ö.T. ve Y.E.U. isimli şüphelileri gözaltına aldı. 

V.K., E.K., G.B. ve A.Ç. ise araçlarıyla seyir halindeyken yakalandı. Gözaltına alınan şahısların üzerinden 8 ruhsatsız tabanca, 80 fişek, bir miktar para ile Çakıcı’nın cezaevinden gönderdiği mektupların çıktığı öğrenildi.  

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)