Yandex Metrika

Çakıcı; Türk Milleti, Türkmenleri Size Yedirir mi?

Kırıkkale T tipi kapalı cezaevinde kalmakta olan ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu..

Çakıcı; Türk Milleti, Türkmenleri Size Yedirir mi?
14 Eylül 2017 Perşembe 22:24

Kırıkkale T tipi kapalı cezaevinde kalmakta olan ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı, gündeme dair önemli açıklamalarda bulunarak; "ABD'nin emri ile Talabani her ne kadar Türkiye'ye gelip gitse de genlerinde büyük dedelerinin 1906'da Osmanli'da idam edilişini asla unutmamaktadir." dedi.

Alaattin Çakıcı, Türkiye Cumhuriyeti kamuoyuna ve aziz Türk milletine saygılar sunarak başladığı açıklamasına, Türk dünyası ve Türkmenlere yapılan haksızlık ve saldırılara sert cevaplar verdi.

1. Dünya harbi neticesinde Osmanlı coğrafyasını ve Ortadoğu'yu dizayn eden İngilizler ve Fransızlarların, Misak-i milli hudutlarını Mondros'ta  resmi belge altına aldıran bazı batı ajanlığılını yapanlar vatan haini diye nitelendirdikleri damat ferit Paşa'nın Misak-i Milli hudutların Çizdirenin O günkü koşullarda kısmi güvence altına aldıran damat ferit paşa olduğunu söyledi.

Uzun yıllar damat ferit vatan haini gibi gösterildiğini belirten Çakıcı; "Hudutları halepten Musul kerkük Süleymaniye kadar türkmen ile olduğu Mondrosta tescillenip Lozan'da askıya alınmıştır. Irak İngiliz hakimiyetinde iken İngilizler şeyh Kürt ubadullahı ırak kralı yapmayı bir müddet düşünmüştür tehlikeli olduğunu görerek barzon Aşireti de emrinde olduğunu bilindiği için sömürgesi olan hindistan'a sürülmüştür. Sonradan Suriye'de olan Şerif Hüseyin'in oğlu faysal'ı getirterek Irak kralı yapmıştır." dedi.

Alaattin Çakıcı, Dünya gündemi ve Türkiye'yi yakından ilgilendiren meseleler üzerinde görüşlerini şöyle dile getirdi:

IRAK'TA YAŞAYAN ÜÇ ANA UNSUR

Daha sonra Osmanlı harbiyesinde yetişip birinci Dünya harbinde Şerif Hüseyin ve İngiliz'lerle birlikte hareket eden nuri Sait Paşa'da başkanlığına İngilizler tarafından getirtilmiştir. Petrolün milli gelirlerinden az payı alan Irak halkı için İngiltere'ye giden kral faysal diretmeleriyle milli gelir %50'ye çıkarmıştır; Irak adına ne yazık ki, Cenevre'de bir  otel odasında kahvesine zehir konularak İngiliz gizli servisi tarafından öldürülmüştür. Kral Faysal'ın Oğlu birinci gazi Irak kralı olmuştur o da Nuri Sait ve İngilizler tarafından trafik kazası süsü verilerek öldürülmüştür. General abdulkerim Kasım ihtilal yaparak bir buçuk yaşındaki ikinci faysalı ve Osmanlı'ya ihanet eden İngilizlerle işbirliği yapan Şerif Hüseyin'in faysal'dan gelen kolu ve Nuri saitin sonu idamla neticelenmiştir. Irak'ta yaşayan üç ana unsur Araplar, Kürtler ve Türkmenler boğazdan aşireti Nakşibendi halidiye koluna mensuptur.

Barzani aşiretinin reisi 1905 ve 1906 yıllarında Irakın kuzeyinde Osmanlı'ya karşı gelerek isyan etmiştir. 

Barzanilerin büyük dedeleri, 1906'da Osmanlı tarafından idam edilmiştir.

Faysal ve general abdulkerim Kasım'dan sonra Baas Partisi iktidara geldikten sonra uzun zaman süreci içerisinde Musul, Kerkük Süleymaniye'deki Türkmenler Basra'ya sürülmüştür.

TÜRK TOPRAKLARINDA SAKLANIYORLARDI...

28 Türk bilim adamı idam edilmiştir. Sadece içlerinden kurtulan bilim adamları Genel Sekreteri Sait Ketene hayatını kurtarmıştır. Kuzeydeki Kürt bölgesinde İngilizler çekildikten sonra Irak birleşmiş milletlerle bağımsız devlet olduktan sonra Kuzeydeki Kürtler sürekli Irak yönetimiyle burka gerilla savaşı yaparak sıkıştıkları zaman Türk topraklarında saklanıyorlardı. Molla mustafa Barzani ve babası türkiye'de haklarında idam cezası varken her ikisi de farklı bölgelerde devlet onlara kucak açtı.

Her sıkıştıklarında güneyden ülkemize girmelerine engel olunmuyordu.

1946'da İran'da Kürt Muhabat Cumhuriyeti'nin kurulduğu zaman Molla Mustafa Barzani'ye 500 tane silahlı adam ile İran'daki Kürt Federe Devleti'ne milli Savunma Bakanı olarak atandı.

MOLLA MUSTAFA BARZANİ ORTADA KALMIŞTI

İngiliz ve Amerikalılar'ın yardımıyla İran'la bu federe devleti 11 ay Üzerine yerle bir edildi. Molla Mustafa Barzani de bazı adamlarıyla stalın döneminde Rusya'ya sığınan rock, on yıl orada ikamet etti. Ayrıca, Yedi yıl stalin döneminde, üç yılda kurcaf döneminde askeri ve siyasi eğitimi alarak Sovyetlerin desteğini almak kaydıyla irak'a döndü. Irak yönetimine karşı terör faaliyetlerine oğluyla beraber devam etmiştir. Arkalarında Amerikalılar, İngilizler ve İsrail vardı. Irak ile İran arasındaki uluslararası problem ABD ve İngiltere tarafından çözülünce Molla mustafa Barzani ortada kaldı ve uzun yıllar Irak'ta sesleri çıkmadı.

Saddam döneminde.Sadece Amerikalilar Molla Mustafa Barzani kanser hastasi oldugu icin 1973'de tedavi ettirmek icin Amerika'ya getirdiler.Orada öldü.

Bu uzun süreç olan Saddam'in döneminde Türkmenler'in yüzde yirmisini Baas rejimi telef etti. O zaman dünya ve Batı Türkmenlerin katledilmesine ses çıkarmiyordu.

Birinci Körfez Savas'inda Amerikalilar ve İngilizler Kürtlere bir tampon bölge olusturarak beş bin Kürdü Amerika'ya getirip, eğitip tekrar Irak'a göndermek kaydiyla bugunku özerk Kürt devletinin temellerini Amerikalilar ve hicbir dönem onlardan kopmayan İsrailliler atti.

İkinci Körfez Savaşı'ndan sonra Musul ve Kerkük'te,Süleymaniye'de ABD ve İngilizler önderliğinde Kürtler Türkmen nüfusunu oralara yerleserek azınlıga dusurduler. ABD'nin, İngiltere'nin ve Avrupa Birliği'nin en büyük hayali halen devam etmektedir.

Bunların bükün hayali; Suriye iç savaşı sonucunda Kuzey Irak'tan baslayip Lazkiye veyahut Halep'ten denize çıkarip İsrail'in güvenligi için gri bir İsrail Kürt devleti'nin oulşturmaktır. Bunun için tüm insani değerleri yok sayarak tüm katliamlarina devam etmektedirler.

Barzani, TSK ile birlikte PKK Talabani güçlerine karşı 90'lı yillarin ortasinda mücadele etti.

ABD ve BATININ EN BAYAK HAYALİ...

Kendi istekleri doğrultusunda değil ABD'nin emri ile Talabani her ne kadar Türkiye'ye gelip gitse de genlerinde büyük dedelerinin 1906'da Osmanli'da idam edilişini asla unutmamaktadir. Aslı olan Irak dörde bölünmekten üce bölüp Türkmen illerini Arap'in ve Kürt'ün eline birakan ABD ve İsrail'dir. Irak'ın genelinde 3.700 Türkmen yasamaktadir. ABD'nin ve Batı'nın en büyük hayali Türkiye'yi bölmektir. 15 Temmuz'da provasini yaptilar ve fakat basarili olamadilar. Şu anda gri İsrail devleti Lazkiye ve Haleple birlestigi zaman aylar evveline dayanan calismalarinda 250.000 düzenli bir ordu, en gelismis silahlar birlikte PKK-PYD'yi de kullanarak ikinci asamasi Türkiye'de devletine gönülden bağlı olmayan terörist zihniyetlilerle birlikte ülkemiz üzerindeki bypass düsünceleri hep olacaktir.

Barzani denen Tilki görünümlü bu çakal bir siyonist usagidir. Barzani, ABD'nin tasmali köpeğidir. Banzani, Unutmasin ki her dönem onlara aziz milletimiz ve Türkiye Cumhuriyeti devleti hep sahip çıkmıstır. 

ABD ve Batının şunu unutmaması gerekir: Referanduma karşıyız diyorlar ama Barzani'nin bağımsızlığını destekliyorlar. Aynı Membiç'te Fırat'ın doğusuna çekilecek dediler, Rakka'ya soktular.

Batı ve ABD şunu unutmamalı; Türkmenler yalnız değildir. Bu ülkede,Türkiye Cumhuriyeti Ortadoğu'da hiçbir devletle karıştırırsa Irak bataklığından çıkamadılar. Anadolu onlara 1920'li yıllarda mezar olduğu gibi bu topraklara ayak bastıkları an isterse bir milyon askeri ile bu topraklarda bataklığa gömülüp Dünya liderliği Çin'e veyahut Rusya'ya kaptırılabilir.

Ey ABD ve Batı, hiç mi arşivlerinizde Türk devletini, Selcuklu'yu, Osmanli'yi araştırmadınız?

Barzani referanduma gidebilir. 3.700 bin Türkmeni aziz Türk milleti size yedirir mi ? Gri İsrail devletinin kuruluşu Türkiye'nin birinci derecede bekasıni tehdit etmekte olduğunu unuttun mu?

Unutma! fillerle yatağa giriyorsun. Fillerin altında ezilirsin bin yıldır akrabalık bağın olan aziz Türk milleti ve devleti seni yerle bir eder!

Selam olsun adil ve adaletten yana olan tüm insanlara.

Aziz Türk milletine, Irak ve Suriye'de olan Türkmenlere şunu söylemek isterim. Yalnız değilsiniz.

Balkanlarda, Ortadoğu'da, Kafkasya'da güçlü olan Türk devleti sizinledir.

İnsanoğlunun belleği teknoloji gelişince eski arşivlere hiç ilgi duymuyor. Tarihte yaşadıklarını belleğinde çok çabuk unutuyorlar. Tarihini unutan ceddini inkar etmiştir. Başka milletleri saygı duymayan, üst akil denen o firavunlar bunu kafalarına sokmalı. Onlar kendi milletlerine savaştaki kaybettikleri evlatlarına hiç saygı duymuyorlar. Onlarin saygısı para ve siyonizme ve masonluga hizmetten öteye geçmemektedir.

Aziz Türk milletine,kamuoyuna saygılarımla arz ederim.


Kaynak: KAPSAMHABER


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.