Alexa

Çakıcı'dan Ahmet Türk'ün Tahliyesiyle İlgili mektup

Bolu'da cezaevinde yatan Alaattin Çakıcı, HDP'li Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün tahliyesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Çakıcı'dan Ahmet Türk'ün Tahliyesiyle İlgili mektup
banner327

Bolu Cezaevinde yatan Alaattin Çakıcı, HDP'li Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün tahliyesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ünlü Kabadayı Alaattin Çakıcı, avukatı arcılığıyla yolladığı mektupta "Hain her etnik gruptan çıkar, beninde sütü bozukluk varsa! Ahmet Türk hasta ise gerçek anlamda devlet görevini yapmıştır." dedi. Bu gelişme üzerine bir açıklamada bulunan ünlü kabadayı Alattin Çakıcı konuyla ilgili olarak kamuoyuna yönelik bir mektup yayınladı ve mektubunda şunları söyledi:

İşte o mektup;

Aziz Türk Milletine, Türkiye Cumhuriyeti Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

Ahmet Türk’ün tahliyesiyle ilgili sosyal medyanın bana gösterdiği ilgiye tek tek teşekkür ederim. Bakara Suresi 197. Ayette Rabbim diyor ki “Erdemli olmak sola sağa dönmek değildir.” Rabbimin vermiş olduğu rızıklardan anneye, babaya, komşuya, din ve inancı ne olursa olsun yolda kalmış olana yardım etmek Rabbimin emridir.

Aynı surede derki; “Biz bazen kullarımızın rızkını kısarız, onları imtihan ederiz.” Rabbine şükreden her türlü zorluk karşısında, namazı da doğru kılanlar işte onlar sözlerine sadık erdemli insanlardır.” Ahmet Türk’ün dedesi 1. Dünya Harbi ve bitiminde İngilizlerle kahramanca savaştığı devlet arşivlerinde mevcuttur. Ama aynı soydan gelen insanlar içinde düşünce farklılığı olabilir. Bir insan T.C. Devletini namusu kadar koruyacak, iffeti kadar sahip çıkacak ama mensup olduğu kimliğinden de her etnik kimlik sahibi de onur duymalıdır. Derken her etnik gruba mensup T.C. Devleti vatandaşıysa devletin bekası namusu kadar önemli olmalıdır. İnancımızın gereği hasta insana, devlet baba, ise yardımcı olmak zorundadır. Devlet baba çocukları arasında üvey evlatmış gibi bakmak, bir yerlerde yanlışlık var demektir.

Hayatım boyunca biadım ve teslimiyetim Cenabı Allaha’dır. Sadakatim milletim ve devletimedir.

Başka milletlere saygı, kendi milletime de itina ve özen göstermek namusum kadar da önemlidir. T.C. Devletine etnik kökeni ne olursa olsun; ister Türk, ister Kürt, ister Boşnak, ister Laz, ister Gürcü, devletin temeline dinamit koyup parçalamak istiyorsa; halkı, polisi, asker katledenler, onlar benim için onursuz ve şerefsizdir.

Hain her etnik gruptan çıkar, beninde sütü bozukluk varsa! Ahmet Türk hasta ise gerçek anlamda devlet görevini yapmıştır.

Benim 14 hastalığım var, hepsi kurul raporları ile sabittir.

Adli Tıp Uzmanı imzasının da olduğu bu raporlara sığınıp değil Türkiye’de, dünyanın hiçbir yerinde hastalığımda ilgili tahliye talebinde asla bulunmam. İnancımıza göre “Hayır ve şer Allah’tandır.” İnsan ölümcül hastalığa yakalandığı an nefis kaynaklı şer olarak bilirse o Rabbimin gücüne gider. Allahtan gelene şükredersen şer bile sonunu hayra bağlar.

Sosyal medyada beni savunanlara kalbi teşekkür eder, Rabbimin rahmeti ve bereketi sevenlerimin ve aziz milletimizin üzerine olsun.

Not: Devletin uyguladığı politikayı toplumdaki her bireyin bilmesi mümkün değildir.

Belki de Ahmet Türk Ortadoğu’da gelişen son olaylarda Türkiye’deki kitlesel katliamlardan ötürü vatandaşı olduğu devlete bakış açısı olumlu bir şekilde değişmişte olabilir.

Bu bir varsayımdır. Tüm insanların gerçek düşüncelerini, gizledikleri ve sakladıklarını gelecek zaman diliminde olacakları bir tek yüceler yücesi Rabbim bilir. Saygılarımla

Alattin Çakıcı

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 17:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
B.k.
B.k. - 3 yıl Önce

Bir insan adilse
Dahası hikaye