Çakıcı'nın Avukatı Gökhan Kılıç'tan Yazılı Basın Açıklaması

Alaattin Çakıcı'nın yeğeni Adem Çakıcı'nın silahla yaralanması, silahla yağma, tehdit suçlarından aralarında Alaattin Çakıcı'nın da bulunduğu 27 sanığın yargılandığı dava ile ilgili Çakıcı'nın avukatı yazılı açıklama yaptı,

Güncel 10.10.2020, 21:25 10.10.2020, 22:54
Çakıcı'nın Avukatı Gökhan Kılıç'tan Yazılı Basın Açıklaması

Alaattin Çakıcı'nın yeğeni Adem Çakıcı'nın silahla yaralanması, silahla yağma, tehdit suçlarından aralarında Alaattin Çakıcı'nın da bulunduğu 27 sanığın yargılandığı davada ile ilgili yazılı açıklamada bulunuldu. Çakıcı'nın Avukatı tarafından yapılan açıklamada, "İstinaf ve temyiz incelemeleri aşamalarından sonra kararın onanması halinde kesinleşecek ve infazı söz konusu olacak" ifadeleri kullanıldı.

Alaattin Çakıcı’nın Basın danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan aracılığı ile  Avukatı Gökhan KILIÇ tarafından yapılan açıklama açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

"Müvekkilim yargılama aşamasında gerek 18 hastalığının bulunması nedeniyle raporlu olduğundan ve gerekse Kovid-19 pandemi şartları nedeniyle ifade verememiştir. Müvekkile ait rapor avukatları tarafından Sayın Mahkemeye ibraz edilmiş ve müvekkilin bir sonraki celse ifadesinin alınması talep edilmiş ise de Sayın Mahkeme süre vermemiş ve müvekkilin ifadesi alınmadan, aleyhine tek bir delil olmaksızın hakkında tecziye kararı verilmiştir."

Verilen söz konusu bu hükmün Mahkeme'nin gerekçeli kararının tebliği aşamasından sonra İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı'na müracaat edilerek istinaf edileceğini belirten Kılıç, "İstanbul bölge adliye mahkemesinin ilgili Sayın Dairesi'nin kararının aleyhe olması durumunda söz konusu karar temyize tabi olduğundan Yüce Yargıtay'a temyize başvurulacaktır. İstinaf ve temyiz incelemeleri aşamalarından sonra kararın onanması halinde kesinleşmiş olacak ve infazı söz konusu olacaktır. Yargılama süreç ve aşamaları arz edilen şekildedir." dedi.

NELER YAŞANMIŞTI?

İnfaz Yasası kapsamında geçtiğimiz nisan ayında serbest bırakılan Alaattin Çakıcı, yeğeni Adem Çakıcı'yı öldürtmeye azmettirmeye teşebbüs suçundan 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 15 Eylül tarihinde görülen karar duruşmasına, tutuklu sanıklar Feramuz Çalışkan, Yavuzhan Çelik, Ahmet Hakkı Bilici ve Yılmaz Kayadibi ile bazı tutuksuz sanıklar katıldı. Tutanağa, tutuksuz sanık Alaattin Çakıcı'nın SEGBİS sistemi ile ifadesinin alınması için Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'ne talimat yazıldığı, Çakıcı'nın, Bodrum Devlet Hastanesi'nde alınan sağlık raporunu gerekçe göstererek ifade vermeye gitmediği yazıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık