Alexa

Çavuşoğlu: Filistin'in hak ve hukukunu sonuna kadar savunacağız.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Netanyahu'nun seçim öncesi her türlü yasa dışı, hukuksuz ve saldırgan mesajlar vermeye devam ettiğini belirtti. Çavuşoğlu, Filistinli kardeşlerimizin hak ve hukukunu sonuna kadar savunacağız." dedi.

Çavuşoğlu:  Filistin'in hak ve hukukunu sonuna kadar savunacağız.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Yasa dışı, hukuksuz ve saldırgan mesajları vermeye devam eden Netanyahu'nun seçim vaadi ırkçı bir Apartheid devleti." dedi.

Bakan Çavuşoğlu, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini "İsrail'e ilhak etme" vaadinde bulunan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya sosyal ledya palatformu Twitter hesabından tepki göstererek, "Seçim öncesi her türlü yasa dışı, hukuksuz ve saldırgan mesajları vermeye devam eden Netanyahu'nun seçim vaadi ırkçı bir Apartheid devleti. Filistinli kardeşlerimizin hak ve hukukunu sonuna kadar savunacağız." mesajını verdi.

Netanyahu, 17 Eylül'de yapılacak erken seçim öncesi düzenlediği basın toplantısında, yeniden seçilmesi halinde "kısa süre içinde" Batı Şeria'da yer alan Ürdün Vadisi'nin ABD yönetimiyle koordineli şekilde "İsrail'e ilhak edeceğini" belirtmişti.

ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman da İsrail'in Batı Şeria'nın bazı kısımlarını ilhak etmeye "hakkı olduğunu" iddia ederek, Netanyahu'ya destek vermişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 00:55
YORUM EKLE