Cemal Enginyurt, Ceza İndirimi çıkmalı

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ceza indirim yasasını Cezaevleri umutla beklediğini, artık bunun dönüşü olmadığını söyledi.

Güncel 23.09.2019, 00:26 03.01.2020, 18:43
Cemal Enginyurt, Ceza İndirimi çıkmalı

Yargı Paketi'nde, CEZA İNDİRİMİ çıkması, Ak Parti ve MHP umutla bekleyen mağdur ailelerin yüzünü güldürmesi gerektiğini belirten MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabı Twitter adresin yayımladığı videoda, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz AK Parti'ye gereken desteği vermeye hazırız." dedi.

1. Reform Paketinde Ceza İndirimi Yok

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Milliyetçi Hareket Partisi Ceza İndirimi Yasa Teklifini bir yıl önce Feti Yıldız başkanlığında Türkiye Büyük Millet Meclisine sundu. Ak Parti 1.Reform Paketini Meclise göndermeye karar verdi. Lakin görüyoruz ki, 1. yargı reform paketinde maalesef ceza indirimiyle ilgili en ufak bir çalışma yok." dedi.

Ceza indirim yasasının bir an önce çıkartılması gerektiğini dile getiren Enginyurt konuşmasına şöyle devam etti:

Ceza İndirim Yasasına Destek Vermeye Hazırız

Sayın Cumhurbaşkanına en ağır sözü söyleyip sayın Cumhurbaşkanının davetine gitmeyen Avukatlara yeşil pasaport var ama cezaindirimi isteyenlere kırmızı kart gösterilmiş. Ceza indirim yasasını Cezaevleri umutla bekliyor. Cezaevinde 185 bin insan üstüste yatıyor. Artık macun tüpten çıkmıştır, bunun geri dönüşü yoktur. Acele bir şekilde ceza indirim yasası Ak Parti hükümeti tarafından da dikkate alınmalıdır, mağdur insanların mağduriyeti giderilmelidir. Umutların sönmemesi için, yuvaların yıkılmaması için cezaevlerinde oluşabilecek olumsuz bir tablonun ortaya çıkmaması için ceza indirim yasasının çıkması gerekir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz Ak Parti'ye gereken desteği vermeye hazırız.

Ceza İndirimi Yoksa Paket Sizde Kalsın

Mahkum Yakınları Derneği (MAYAD) yöneticilerinden Nona Şahin; Yargı Paketin de, CEZA İNDİRİMİ çıkmalıdır. Ak Parti ve MHP umutla bekleyen mağdur ailelerin yüzünü güldürmelidir. Yargı Paketin de, Ceza indirim yasası yoksa paket sizde kalsın." dedi.

MHP Ordu milet Vekili SAYIN Cemal Enginyurt'a adli mahkumların sesi olduğu için teşekkür eden Nona Şahin, "Sesimiz olduğunuz icin Minatarız. Sosyal ;medya üzerinden Sayın Vekilimize bu desteğinden dolayı MAHKUM YAKINLARI olarak teşekkür ederiz. MHP Genel Başkan Yardımcımız Feti Yıldız'a Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye minnettarız." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Ertan 2 yıl önce
5 senenin altındaki cezalara temiz hakkı neden adlı mahkuma açık değil bununda dile getirin devleti aşağılamaya var terör propagandasına var halkı kin ve düşmanlığa tahrik var vs amaç cezaevlerini azaltmaksa nedense kimse bunu dile getirmiyo
banner442