Cezaevi Ziyaretine Giden Anne Gözaltına Alındı

CHP İstanbul Milletvekili ve İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi Mahmut Tanal, Cezaevi ziyaretinde anneleri gözaltına alınan beş çocuğun yalnız bırakıldığını öne sürdü.

Güncel 23.01.2017, 21:05 23.01.2017, 21:48
Cezaevi Ziyaretine Giden Anne Gözaltına Alındı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Sincan Cezaevi'ne eşini ziyarete giden, yanında 5 çocuğu bulunan kadının cezaevi önünde gözaltına alındığını iddia etti.  Tanal, çocukların polisin koruması altında, annelerinin yanında tutulması gerektiğini ifade etti.

CHP'li Tanal, yaptığı açıklamada, polisin görevini yaptığını kaydetti ve "Bu çocukların bu şekilde tek başlarına bırakılmaları Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesi ve ilgili yasal hükümlere sığmamaktadır. Konunun takipçisi olacağız. Hukuk tabi ki işlemeli. Ancak bu 5 çocuğun mağdur olmaması için gereken adımlar en ivedi şekilde atılmalıdır" dedi.

Konunun takipçisi olacaklarını belirten Tanal, "Kim suçlu ise elbette cezasını çekmeli. Hukukun işletilmesi bizim en önemli önceliğimizdir. Ancak eşini cezaevinde ziyarete giden bir anneyi gözaltına almak ve bu nedenle içlerinden biri de hasta olan çocukları tek başlarına bırakmak ne vicdana ne hukuka ne insafa ne de ahlaka sığar. Görüntüler adeta bir insanlık dramıdır. Konunun hassasiyetle takipçisi olacağız" diye belirtti.

cumhuriyet

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)