Alexa

Cezaevinde Bir Hükümlüden Skandal Şikayet!

Van F Tipi Cezaevinde Hükümlü Burak Döner, gardiyana para karşılığı aldırdığı cep telefonuyla video çekerek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a ulaştırdı.

Cezaevinde Bir Hükümlüden Skandal Şikayet!
banner327
Silivri’deki olayları nedeniyle Van F Tipi Cezaevi’ne nakledilen 58 yıla mahkûm çete lideri, bir gardiyana cep telefonu aldırdı ve cezaevini PKK ele geçirdiğine dair Adalet Bakanına şikayette bulunmuş.

"Burayı PKK ele geçirmiş!”

Hürriyet'ten Nusret Kurt'un haberine göre İstanbul Silivri Cezaevi’nde cezasını çeken 58 yıla mahkûm çete lideri Burak Döner, disiplin suçu nedeniyle sevk edildiği Van F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bir başka skandala imza attı.

Hükümlü Burak Döner, gardiyana para karşılığı aldırdığı cep telefonuyla video çekerek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a gönderdi. 
Cezaevi yönetimini Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a şu şekilde şikayet etti:

Burayı PKK ele geçirmiş! Adeta Kürdistan’ın bir şehri gibi, buradaki görevliler PKK’lılara göz yumuyorlar. Burayı Kürdistan Van eyaleti yapmışlar.”

Daha öncede çekilen görüntüleri sosyal medya hesabından da paylaşan Burak Döner’in videolu şikâyeti üzerine, cezaevi yönetimi hakkında soruşturma başlatıldı. 

Adalet Bakanlığı yetkilileri, olay sonrasında soruşturma açıldığını ve bütün sorumlular hakkında cezai işlem uygulandığını belirtti. Ancak, cezaevi yönetimi de, kurallara karşı geldiği için Burak Döner’e iki yıl ailesiyle görüşmeme cezası verdi.

Burak Döner’in cezaevine telefon sokmasıyla ilgili cezaevi yönetimince tutanak da tutuldu.

24 Haziran 2016 tarihli tutanakta, Döner’in olay çıkarttığı, meyve bıçağı ile bir gardiyanı rehin alıp kendini kestiği, olay sırasında kameralar ters açıda kaldığı için kayıt yapılamadığı belirtildi.

Nurettin Kurt


 
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2016, 19:48
YORUM EKLE