cezaevinde Jandarma ile Gardiyanlar Arasında Kavga.: 3 Yaralı

Mersin Kapalı Cezaevi'nde gardiyanlar ile jandarma arasında kavga çıktı. Kavgada yaralananlar hastaneye kaldırıldı.

Güncel 21.04.2017, 00:17 21.04.2017, 10:14
cezaevinde Jandarma ile Gardiyanlar Arasında Kavga.: 3 Yaralı

Mersin Kapalı Cezaevi'nde gardiyanlar ile jandarma arasında henüz bilinmeyen sebeplerden dolayı kavga kavga yaşandı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan yazılı basın açıklaması yaptı. yapılan açıklamaya göre; sabah saatlerinde cezaevi personelini getiren araçların kurum bahçesine girdiği esnada, cezaevinde görevli 2 uzman çavuş, 5 asker ve 3 personel arasında arbede çıktığı ifade etti. Arbede sonucu yaralanan infaz koruma memurları M.S.A ,A.A ve N.T. hastaneye kaldırıldı. Olayda göz yaşartıcı gaz kullanıldığı öğrenildi.

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, yaptığı açıklamada, Mersin E Tipi Kapalı Ceza ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda saat 08.00 sıralarında, gündüz ve vardiya personelini getiren araçların kurum bahçesine giriş yaptığı esnada, Cezaevi Jandarma Bölük Komutanlığında görevli 2 uzman çavuş, 5 asker ve 3 cezaevi personeli arasında çıkan arbedede, A.A., N.T. ve M.S.A. isimli infaz ve koruma memurlarının yaralanarak hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Olayda göz yaşartıcı gaz kullanıldığını, başka herhangi bir silah kullanılmadığını vurgulayan Ercan, olayla ilgili adli ve idari tahkikatın başlatıldığını kaydetti. 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)