Alexa

Cezaevinde Yatan Alaattin Çakıcı'dan Manidar Mektup

Bolu cezaevinde yatan Alaattin Çakıcı, 12 hastalıkla mücadele ettiğini belirten Çakıcı, kendisine zulüm ve haksızlık yapıldığını belirterek tedavi olmayı reddetti.

Cezaevinde Yatan Alaattin Çakıcı'dan Manidar Mektup
 Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Alaattin Çakıcı “Hastaya baskı yapılmaz. Yaptığınız bu baskıdan dolayı, tedaviyi kabul etmiyorum” dedi.

12 hastalıkla mücadele ettiğini belirten Çakıcı, kendisine zulüm ve haksızlık yapıldığını iddia ederek “Ben Allah’a teslim oldum, ne kadar ömür vermişse o kadar yaşayacağım” dedi.

 Alaattin Çakıcı’nın Cumhurbaşkanlığı Makamına gönderdeği mektup şöyle:

Yıllardır hastane be hapishanelerde beni öldürtmek istedin. Edirne Tıp Fakültesinde emrin ile hastane doktorlarına imza verdirdin, raporlarımı kaybettirdin. Raporlarımın aslının aynısını çıkarınca raporlarım 4 klasör halinde idare ortaya çıkardı.

Ben hiçbir zaman hastalıklarıma sığınarak tahliye talebinde bulunmadım. Edirne Cumhuriyet Savcılığının, resmi raporlarım ortaya çıktıktan sonra hastalıklardan dolayı tahliye isteğimin olup olmaması hakkında yazı tebliğ edildi. Ben bunu kabul etmedim!

Yoğun bakımda makineye bağlı olan annemin kurul raporunu 2.yargı paketinde bakıma muhtaç anne ve babalar için 6 ay infazın ertelenmesini istedim. Annemin helalleşme isteğini bile reddettiniz. Verilen cevap daha evvel (2 yıl önce) helalleşmişti oldu. Burada 12 hastalığım, değişik hastanelerin kurul raporlarım olmasına rağmen, bir üst kurul olarak İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi uygundur dendi. Ekte sunuyorum. Kendilerine dedim ki orada mahkûm koğuşu yok. Kartal Eğitim Araştırma hastanesinde var ve orası uygundur.

Cezaevi Genel Müdürlüğüne sorarak, İzzet Baysal Tıp Fakültesinin ilk vermiş olduğu " Çapa Tıp Fakültesini" iptal ederek sevkimi bakanlığın yapmasını uygun görmüştür.

Bakanın emriyle mi bu zulüm bana yapılıyor?

Bütün raporları ekliyorum.
Sahibim rabbimdir!

Hayr ve şerre inanmış, Allah'a teslim olmuş biriyim. Hangi tür hastalığım varsa Allah'a hamd ve şükür olsun. O ne kadar ömür vermiş ise o kadar yaşayacağım!
Hastaya baskı yapılmaz. Yaptığınız bu baskıdan dolayı, tedaviyi kabul etmiyorum. Şifa Rabbimindir.!”

 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 18:18
YORUM EKLE

banner325