Alexa

Cezaevlerinde İşkence İddiası

15 Temmuz sonrasında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 100'e yakın savcı ve hakimin işkenceye maruz kaldıklarına dair dilekçe yazdıkları öğrenildi.

Cezaevlerinde İşkence İddiası

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gözaltına alınan ve FETÖ'ye üye olmak iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen 100’e yakın hakim-savcı ve asker tarafından “gözaltında tutuldukları süre içerisinde işkenceye maruz kaldıklarını ve kötü muamele gördüklerini” savunarak dilekçe yazdıkları öğrenildi.

Tutuklular dilekçelerinde aynı zamanda polislerin de kendilerini darp ettiğini iddia etti. Bunun üzerine soruşturma başlatan Ankara Başsavcılığı’nın, öncelikle dilekçe yazan şüphelilerin doktor raporlarını talep ettiği ancak söz konusu raporlarda darp izine rastlanılmadığı belirtildi.

Ankara Emniyetinin nezarethanesinin kamera kayıtlarında yapılan incelemede de işkenceye iddialarına ilişkin herhangi bir bulguya rastlanılmadığı öğrenildi. Şüphelilerin soruşturmaları uzatmak, sulandırmak ve kilitlemek için bu yola başvurduğu belirtildi.

Cezaevlerinde işkence iddiası zaman zaman Türkiye gündemini işgal etmekte, özellikle 15 Temmuz sonrasında Gözaltına alınan örgüt mensuplarına yönelik işgence iddiaları çok fazla gündeme gelmişti.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2017, 20:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadriye
Kadriye - 3 yıl Önce

5 yıllık bir indirim vereceksiniz yine belli bir kızıma hitab edecek ne anlamı kaldı bu adaletin maden adalet veriyor indirimi adil olsun yarım yamalak indirim olmasın vatan hainleri hariç herkese bir indirim verilmeli disiplin tekerrür her ne ise şartlı salıverme infaz lı çıksınlar tekrar suç işlerseler geri dönsünler af edildikleri cezayida yatsinlar

banner325