Cezaevlerine Yeni Düzenleme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından sonra Adalet bakanı Bekir Bozdağ,Cezaevlerine yeni düzenleme geleceğini belirtti.

Güncel 16.07.2017, 21:42 17.07.2017, 00:43
Cezaevlerine Yeni Düzenleme

15 Temmuz hemen öncesindela kamuoyunu sarsan "Hero" skandalının yankıları devam ediyor.

Mahkemeye "Hero" tişörtüyle giden FETÖ sanığının  geniş yankı bulmasından sonra   Adalet Bakanlığı cezaevleri için yeni düzenlemeye hazırlanıyor.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehitler Köprüsündeki büyük buluşmada bir mesaj vererek "Başbakanımızla konuştum. Artık bu FETÖ'cüler Guantanamo'daki gibi tek tip giysi ile mahkemeye çıkartalım" ifadelerini kullandı.

Gökhan Güçlü'nün üzerinde kahraman anlamına gelen 'hero', altında ise İngilizce "Kahramanlar ölümsüzdür' yazılı tişörtle duruşmaya gelmesi kamuoyu tarafından büyük tepki çekmişti.

Gökhan Güçlü duruşmada "HERO" yazan tişörtün cezaevi idari tarafından kendisine verildiğini söylemişti.

Adalet Bakanı Bekin Bozdağ tarafından yapılan açıklamada; "Cezaevi yönetiminin böyle bir şey vermesi söz konusu değil. Ama burada çok bilinçli bir tercih olduğunu biz düşünüyoruz. Fakat işin arka planı nedir o soruşturma sonucunda ortaya çıkacaktır ve biz ona göre ihmali, kusuru olan kimse onlarla ilgili de ayrıca bir müeyyide uygulayacağız" dedi.

Bakan Bozdağ, Cezaevlerinde bundan sonraki süreçte resim, işaret yazı yazan mesaj içerikli olan hiçbir şeyi mahkemelere giderken giymesine artık izin verilmeyecektir."dedi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
banner442