Alexa

CHP’li Saliha Kadıgil; Utandığım Tek Tweet...

Tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen CHP Parti Meclisi üyesi avukat Saliha Sera Kadıgil, serbest bırakıldı.

CHP’li Saliha Kadıgil; Utandığım Tek Tweet...
banner327

Avukat Saliha Sera Kadıgil,  ifadesinde, “Aralarında utandığım tek tweet ezanla ilgili olan paylaşımdır” dedi. 

Twitter’de yaptığı paylaşımlar nedeniyle hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsacılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk elden CHP’li meclis üyesi avukat Saliha Sera Kadıgil’in sorgusu sona erdi. 

Utandığım Tek Twit...

Kadıgil’ ifadesinde, suçlamaları reddederek, “Ben parti meclisine girdiğimde bir kamusal görev üstlenmenin sorumluluğuyla eski paylaşımlarıma bakarak indim. 2013 Ocak ayına kadar gittim. O tarihe kadar olan paylaşımlarımı kaldırdım. Partinin ağırlığına yakışmaz diyerek bunları zaten temizledim. Ama daha eski paylaşımlarımı görmediğim için temizlendi ve silindi zannettim. Aralarında utandığım tek tweet ezanla ilgili olan paylaşımdır. Diğerleri cımbızlanmış paylaşımlardır” dedi. 
Mahkeme tutuklama talebini reddetti.

 
Şüphelinin attığı tweetlerin 2011 ve 2013 yıllarına ait olduğu, üzerinden uzunca bir sürenin geçtiğini kaydeden Mahkeme, kararında, şüphelinin ezan tweeti nedeniyle sosyal medya hesaplarından kamuoyunda özür dilediğini belirtti. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunun oluşmadığı kanaatine varan mahkeme, tutuklama talebini reddederek şüphelinin serbest bırakılmasına hükmetti. Mahkeme, Kadıgil hakkında herhangi bir adli kontrol tedbiri uygulamadı. 
Duruşmadan sonra gözaltına alındı 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2017, 00:35
YORUM EKLE

banner325