Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayder Yaylası‘nda Çalışmaları İnceledi

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Erdoğan, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Güncel 16.08.2020, 17:04 16.08.2020, 17:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayder Yaylası‘nda Çalışmaları İnceledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayder Yaylası'nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca gerçekleştirilen Ayder Yenileme ve Koruma Projesi kapsamındaki çalışmaları yerinde inceleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayder'de çok güzel bir gelişme gördüğünü belirtti.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Hedefimiz inşallah 2022'nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak. Bu yeni Ayder, altyapısıyla, konutlarıyla, otoparklarıyla, restoranlarıyla herşeyiyle bizim için özellikle turizmde çok ciddi bir çekim alanı olacak. "dedi.

Havalimanının bitişi ile Ayder'e gidiş gelişlerin gerek yurt içi gerek yurt dışı çok daha fazlalaşacağına işaret eden Erdoğan, "Bu arada kayak turizmine yönelik çalışma da ilgili bakan arkadaşlarımızca daha önce yapılmıştı. Onun üzerinde de çalışmalar devam ediyor. Bütün bunlarla beraber bir kollektif anlayışı takip edeceğiz." dedi.

Kimse Mağdur Edilmeyecek!

"Hedefimiz 2022'nin sonunda bütün buralardaki konutlardan otoparkına varıncaya kadar hepsini bitirmek. Gerek iç gerekse uluslararası turizme burayı açmak. Bu arada havalimanımızda bitmiş olacak. Havalimanının da bitişiyle burası çok ciddi bir çekim alanı haline gelecek." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Trabzon bölgesinde ciddi bir çekim alanımız. Uzungöl ile ilgili çalışmalar da yoğun şekilde devam edecek. Orada da çalışmalar başladı. Kaçak yapıların ötesinde tamamıyla işgal. Bunların üzerinde ısrarla duruyoruz. Kimse kusura bakmasın. Bunların yıkımı muhakkak olacak. Yıkımla beraber kimseyi mağdur etmeden buralardaki hak sahiplerine bu inşaatların yapımıyla birlikte konutsa konut, mağaza ise mağaza, bunun dışında otel vesaire neyse bunların haklarını da teslim etmekte hiçbir zaman tereddüdümüz olmayacak." dedi.

Kaynak: İletişim Başkanlığı

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)