banner434

banner433

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden Görüşmesinde Neler Oldu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO Zirvesi'nden sonra ABD Başkanı Joe Biden ile görüştü.

Güncel 15.06.2021, 01:10 15.06.2021, 09:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden Görüşmesinde Neler Oldu?

NATO Zirvesi'nden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen ABD Başkanı Biden Olumlu mesajlar verdi.

NATO Zirvesi kapsamında NATO Karargahı'nda bir araya gelen iki lider başbaşa görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD Başkanı Joe Biden'ın goruşmesi 45 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD Başkanı Joe Biden ile baş başa görüşmesi sona erdi. Erdoğan ve Biden'ın, NATO Zirvesi kapsamında NATO Karargahı'ndaki baş başa görüştü. 45 dakika süren Baş başa görüşmenin ardından Heyetler arası görüşme de 40 dakika sürdü.

Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile bire bir görüşmeler gerçekleştirdi.

ABD-Türkiye ilişkilerinde var olan sorunlar Biden'in başkanlığından önce geliyor. Mesela 2016 darbe girişiminde ABD'nin parmağı olduğu hususu, ABD'nin Suriye'deki PKK ve diğer örgütlere verdiği destek ve Türkiye'nin F-35 savaş uçağı satın alımını iptal etmesi gibi... ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan , toplantı ile ilgili bilgilendirmesinde, Afganistan, Libya, Suriye'de insani yardım, Doğu Akdeniz, Rusya ve Çin'deki gerilimler...

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)