Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son İkaz!

Sınır ötesi terör operasyonlarına ilişkin açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu sözlerimiz son ikazlarımız olarak değerlendirilmeli" dedi.

Güncel 26.10.2018, 12:12 26.10.2018, 12:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son İkaz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sınır ötesi terör operasyonlarına ilişkin açıklamada bulunarak, "Çok yakında çalışmalarımızın sahadaki yansımaları görülmeye başlanacak. Bu sözlerimiz son ikazlarımız olarak değerlendirilmelidir." ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Türkiye'ye sosyal gerilimler, siyasi kaos, darbe girişimleri, terör örgütleriyle diz çöktüremeyenlerin ekonomi kozunu da boşa çıkardık." şeklinde konuşarak, "AK Parti'nin kaderiyle ülkemizin kaderini aynı görüyoruz." dedi.

BİZİM TEK ANDIMIZ İSTİKLAL MARŞI...

"Bu ülke varsa, ayaktaysa, güçlüyse, hedeflerine doğru ilerliyorsa AK Parti işini doğru yapıyor demektir. Türkiye'nin başına bir hal gelirse, AK Parti olsa ne olur, olmasa ne olur?" diyen Erdoğan, "Bizim tek andımız İstiklal Marşımızdır. Günümüz şartlarında hiçbir manası olmayan, fuzuli tartışmalarla milletimizi yormak yerine asıl işimize bakacak, ülkemizi büyütmenin mücadelesini vereceğiz." dedi.

"SURİYELİLER DEVLETTEN MAAŞ ALIYOR"

Suriye konusunda da değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İmzalar atıldığından bu yana İdlib'de bir sıkıntı yaşamıyoruz, bölgede huzur, sükun var." diyerek konuşmasını şöyle değerlendirdi;"Kızılaykart ile verilen yardımları 'Suriyeliler devletten maaş alıyor.' diye yaydılar. Oysa bu da tamamen AB fonlarıyla yapılan bir projeydi ve kimseye maaş bağlanması gibi bir durum asla söz konusu değildi. Bizim tek bir amacımız var; o da bölgedeki krize Suriye'nin toprak bütünlüğü temelinde her mezhepten ve kökenden kesimi kucaklayacak, adil, sürdürülebilir, demokratik, siyasi bir çözümün bulunmasıdır. Kimseyi zorla, hala çok ciddi tehditlerin bulunduğu bir coğrafyaya göndermeyi aklımızdan dahi geçirmedik, geçirmeyeceğiz."

Erdoğan; BİZ KİMSEYİ TEHDİT ETMİYORUZ

Münbiç'te oyalanmak yerine dikkatimizi ve enerjimizi Fırat'ın doğusuna çevirmekte kararlı olduklarını belirten Erdoğan, Fırat'ın doğusunda terör örgütü eliyle Türkiye'nin tehdit edildiğini vurgulayan Erdoğan, "Biz kimseyi tehdit etmiyoruz, kimsenin de sınırlarımızın dibinde bize tehdit oluşturacak işler yapmasına izin vermeyiz... ABD, Münbiç konusunda vardığımız mutabakatı bizi oyalama aracı haline dönüştürdü. Meselenin er geç arzu ettiğimiz doğrultuda çözüleceğine inanıyoruz." ifadesini kullandı.

"Son ikazlarımız"

Türkiye'ye yöneltilen silahlar yok edilene kadar mücadelelerini sürdüreceklerini belirten Erdoğan; "Terör koridorunu dağıtmış vaziyetteyiz. Ama yeniden oluşumlar kesinlikle bizim açımızdan kabul edilemez. Oralar bizim kırmızı çizgimizdir. Bizim kimseyle kavga etmek, hele hele fiili çatışmaya girmek gibi bir amacımız kesinlikle yoktur. Tek gayemiz, ülkemize yönelen tehdidi, kaynağında ve kalıcı olarak ortadan kaldırmaktır. Kendi harekat planlarımıza göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok yakında bu çalışmaların sahadaki yansımaları görülmeye başlanacak. Bu sözlerimiz son ikazlarımız olarak değerlendirilmelidir. Ülkemize ve milletimize yöneltilen son silah da yok edilene kadar mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız." 

Cemal Kaşıkçı cinayetini değerlendiren Erdoğan, şöyle konuştu:

"Kaşıkçı'nın kimler tarafından öldürüldüğünü biliyoruz"

"Öldürüldüğü ayan beyan ortada da nerede, bu cesedi göstermeniz lazım. Merak edenlere elimizdeki bilgileri, belgeleri, orijinalleri vermemek suretiyle verdik, veriyoruz. Suudi Arabistan'a da verdik. Elimizde başka bilgi, belge yok değil, gün ola harman ola. Ama çok aceleci olmanın da anlamı yok..Bu 18 kişi Kaşıkçı'nın kimler tarafından öldürüldüğünü biliyor çünkü fail bunların içinde. Yerli iş birlikçi kim, bunları açıklayacaksınız. Pazar günü (Suudi Arabistan) Başsavcıyı Türkiye'ye gönderiyorlar. İstanbul'da başsavcımızla bir araya gelecekler, görüşmeler yapacaklar." 

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)