Cumhurbaşkanı Erdoğan İlk Mitingini Erzurum'da Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimleri öncesinde ilk mitingini bugün Erzurum’da yaptı.

Güncel 27.05.2018, 00:00 27.05.2018, 01:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan İlk Mitingini Erzurum'da Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimleri öncesinde ilk mitingini bugün Erzurum’da gerçekleştirdi.İstasyon Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu defa ekonomik savaş ilan ettiler. Türkiye her alanda büyür gelirken, olmadık yollara başvuruyorlar. Yatırımcılara yönelik yalanlar üretiyorlar. Mali disiplin konusunda herhangi bir sıkıntımız yok. Finans piyasalarında kur üzerinde oynanan oyunları da kısa sürede boşa çıkaracağız. Kur oyununu kısa sürede boşa çıkaracağız. Biz oynanan oyunu görüyoruz. Bedelini ağır ödersiniz. Milletimden ricam dedikodulara itibar etmeyelim. Paralarına sahip çıkmalıdır. Paraları dolara avroya yatırmasınlar. Kısa zamanda kur balonunu söndüreceğiz” dedi. 
 
İLK MİTİNG ERZURUM'DA YAPILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kampanyaya nereden başlayalım dedik bundan önce olduğu gibi kongremizi tarihte Erzurum Kongresiyle taçlandırdıysak Erzurum’la taçlandıralım dedim. 24 Haziran'a yeni yönetim sistemimizle güzel bir başlangıç yapmaya hazırlanıyoruz. Erzurum buradan öyle bir ses verin ki Anadolunun dört bir yanından duyulsun. Hatta öyle bir ses verin ki dünyanın dört bir yanında bize dost olan yürekleri ferahlatsın. Bosna Hersek size yetti. Şimdide Erzurum’dayız. Dadaşlar size yeter. Şimdi buradan hep beraber seslenelim vakit birlik vakti, vakit Türkiye vakti. Unutmayın yaparsa yine AK Parti yapar. İnşallah sizlerin desteğiyle irade erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak. Hiç endişeniz olmasın. Kardeşlerim Erzurum bizim Anadolu’da güzel başlangıcımızın anahtarıdır giriş kapısıdır. Milli mücadele döneminde Erzurum’dan başlayan yolculuğumuz İzmir’de düşmanı denize dökene kadar sürmüştür. Yine Erzurum’dan yola çıkalım istedik. Erzurum kurucu şehir olması hasabiyle saldırılara işgale maruz kalmıştır. Evvela bundan 140 ve 190 yıl önce iki kez işgal bu acıyı yaşan Erzurum bir asır öncede Sarıkamış faciasının ardından bir kez daha sarsılmıştır. Erzurum her seferinde özgürlüğü kavuşmasını bilmiş yeniden ayağa kalkmıştır. Ermeni çetelerini temizleyen Kazım Karabekir Paşa'nın sağladığı huzur sükun hala devam ediyor. Dadaşın olduğu yerde hiç terörist olabilir mi? 24 Haziran öncesi buna çok dikkat edelim burada dört dörtlük bir gayretle inşallah altıda altı yapmaya hazır mıyız? Durmak yol yola devam. Güvenlik güçlerimizle teröristlere dağları ovaları dar ediyoruz. İnlerine girdik. Onlar kaçıyor biz kovalıyoruz. Bu milletin huzurunu kaçırdılar. Afrin’de etkisiz hale getirilen 4 bin 475. Kuzey Irakta 414, yurt içinde 398. onlar kaçıyor. Sonuna kadar kovalayacağız.

"Yeni bir yönetim sistemine geçiyoruz" diyen Erdoğan, "Sandıkta iki pusula verecekler. 24 Haziran seçimlerinde de milletimize dadaşlara güveniyoruz. Bir kez daha milletimizden destek istiyoruz. Cumhur İttifakı kurduk. Kiminle MHP’yle. Ve şimdi bu ittifakla Sayın Bahçeliyle birlikte bir yoldayız. AK Parti-MHP olarak çıktığımız bu yolda araya fitne fesat sokmak isteyenler olabilir sakın bu oyunlara gelmeyin. Erzurum’dan rekor bir sonuç bekliyorum. Diğerleri yerle yeksan edeceğiz. Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye hedefinin ışığı Erzurum’dan yükselecek. Birileri karartmaya çalışıyor. Bizi bölemeyeceksiniz. Bizi parçalayamayaksınız. Cumhurbaşkanı adayları meydanları dolaşıyor. Türkiye adına üzülüyorum utanıyorum. Tek bir projelerini duydunuz mu? Çünkü bunların heybeleri boş. Ana muhalefetin adayı çıkmış yerli otomobilden Kanal İstanbul'a kadar hepsini iptal edeceğini söylüyor. Sadece herhalde onu da utanma belasına Atatürk havalimanına millet bahçesi haline gelmesi ses çıkaramıyor. Mehmet Akif ne diyor, 'Yıkmak insanlara yapmak gibi kıymet mi verir? Emin ol onu en çolpa herifler de becerir. Sade sen gösteriver “işte budur kubbe” diye,İki ırgatla iner şimdi Süleymaniye Ama gel kaldıralım dendi mi, heyhât, o zaman, Bir Süleyman daha lazım yeniden bir de Sinan". 

Bunlara kalsa tüm eserleri yıkacaklar. Yerli otomobili ilkel bulanın kendisi ilkel. Bunlar cami bulursa cami fabrika bulursa fabrika yıkarlar. Gönül yıkmakta üzerlerine yok. 

Faiz lobisi üzerimize yükleniyor. Yastığının altında doları olan avrosu olan kardeşlerim sizler paralarınızı gidin TL’ye yatırın. Bu oyunu hep beraber bozacağız. 28 gün sonra ülkemizin kaderi çok daha farklı şekilde değişecek. Size farklı bir şekilde seslenmek istiyorum. Erzurum, güçlü meclis için yola devam ediyor muyuz? Güçlü hükümet için yola devam ediyor muyuz? Dadaşlar 2023 hedefleri için vakit birlik vakti diyor muyuz? 2053 ve 2071 vizyonları için vakit Türkiye vakti diyor muyuz? Siyaset elbette iddia işidir. Henüz 18 yaşında seçilme yaşı getirdik. Ne söylediyse inanarak söyledik. Bu zata kendi partilerini emanet etmiyorlar. Ama milletten Türkiye’nin kendisine emanet etmesini istiyorlar. Genel başkanı onu onu gel bakalım Muharrrem diye çağırınca koşa koşa gidiyor. Cumhurbaşkanı seçilemeyeceğini en çok onu aday eden biliyor. Aksi halde kendi aday olurdu. Muhalefet pusulayı iyice şaşırdı. Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı yapan kim dadaş, dadaş. Şayet Tayyip Erdoğan oradan inecekse bunu yapacak yine milletimizdir. Bu oyunları daima milletimizle bozduk" ifadelerini kaydetti. 
   
Erdoğan, "Kimse bizimle oynamasın. Kimse bize bulaşmasın. PKK, YPG, DEAŞ, FETÖ’sü de hepsi kaçacak delik arayacaktır. Her zaferin bir bedeli vardır. Kazanımlarımıza göz diktiler. 16 yılın bedelini ödetmek istiyorlar. Her hadisenin amacı bu. Bölüp parçalamaya çalıştılar. 7.7 büyüme. Kurmuş murmuş. Ne kuru hepsi hikaye. Bir biz Soros’un değil Allah'ın kuluyuz. Onlar ihanet çeteleriyle vurmaya çalıştı. Terör koridorlarıyla kuşatmaya çalıştılar. Bu defa ekonomik savaş ilan ettiler. Türkiye her alanda büyür gelirken, olmadık yollara başvuruyorlar. Yatırımcılara yönelik yalanlar üretiyorlar. Mali disiplin konusunda herhangi bir sıkıntımız yok. Finans piyasalarında kur üzerinde oynanan oyunları da kısa sürede boşa çıkaracağız. Kur oyununu kısa sürede boşa çıkaracağız. Biz oynanan oyunu görüyoruz. Bedelini ağır ödersiniz. Milletimden ricam dedikodulara itibar etmeyelim. Paralarını sahip çıkmalıdır. Paraları dolara avroya yatırmasınlar. Kısa zamanda kur balonunu söndüreceğiz. Bağımsız olmak demek özgür olmak demek. Haysiyetli durum sergilemek. Bayrağımızla ezanımızla devletimizle birlikte ekonomimize de sahip çıkmaktır. Ekonomimize de titizlikle sarılacağız. Dadaşlar 24 Haziran'da güçlü meclis için ülkemize sahip çıkıyor muyuz?" 

                                         

Yorumlar (0)