banner434

banner433

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'ta Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta AK Parti İl Teşkilatı ile buluşmasında yaptığı konuşmada, "Ülkemizde Maraş işgal edilirken bir yerlerden yabancı güçleri selamlayanlar, benzer mankurtlar yine sahnede." dedi.

Güncel 12.02.2020, 19:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'ta Konuştu

 Maraş işgal edilirken yabancı güçleri selamlayanlar, benzer mankurtların yine sahnede olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta AK Parti İl Teşkilatı ile buluşmasında yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu.

Tüm terör örgütlerinin yanında yer alanların maskeleri birer birer düştüğünü söyleyen Erdoğan, "Türkiye'nin İstiklal mücadelesine destek vermek yerine terör örgütlerinin değirmenlerine su taşıyanları tarih kaydediyor.Bu alçakların ipliğini pazara çıkarmak boynumuzun borcudur." dedi.

"Şehitlerimizin ve gazilerimizin bize emaneti olan bu ülkeyi, terörist sevicilerin eline bırakmayacağız. "

Tüm terör örgütlerinin yanında yer alanlarının maskeleri bir bir düştüğünü, Türkiye'nin karşısında hangi gavur varsa onun kılıcını siyaset diye çalanlar bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin verdiği mücadelenin başarısı bizim sağlam durmamıza bağlı.Tüm okların hedefinde AK Parti ve onun genel başkanı var." dedi.

Milletin moralini bozmak isteyenler, sürekli ülkenin durumunun kötü olduğunu ve daha da kötüye gideceği yalanını tekrarladıklarını ifade eden Erdoğan, "Allah'ın izniyle yaşadığımız her kaybı telafi ediyoruz. Afrin'de Tel Abyad'da bunu yaşadık. Bunların hepsinin altından kalktık. Şu anda 4 milyon mülteciye ev sahipllği yapan biziz. Ülkemizin katettiği mesafeyi uluslararası kuruluşlar da teslim ediyor." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 yıllık dönemizde yoksulluk oranı yüzde 16,9'dan yüzde 13,9'a indiğini,  Katma değerli üretim meselesinde çok fazla durmamız gerektiğini ve Doğru adımlar atılırsa küresel kriz dönemini ülke için fırsata çevrilebileceğini belirterek, "Bazıları puslu havaları sever, onlara bu fırsatı vermeyeceğiz. Biz birbirimizi Allah için seviyoruz." dedi.

Elazığ ve Malatya'da devam eden çalışmaları en kısa sürede bitirmek istediklerini belirten Erdoğan, Milletvekillerimizin deprem bölgesi için açtığımız hesaba yaptığı yardımların miktarı 1 milyonu aştı. İdlib'den sınırlarımıza yürüyen mağdurlar var, mazlumlar var. Bay Kemal gibi bunları almayız diyemeyiz. İdlib'den göç eden kardeşlerimiz için sınırlarda briket barınaklarımız var, onları oralara yerleştireceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ın 100. Kurtuluş Yılı etkinliğinde yaptığı konuşmada, "Çanakkale'de vatanı savunurken omuz omuza çarpışan bu milletin kardeşliğini bozmaya kimsenin gücü Allah'ın izniyle yetmeyecektir" dedi.

Maraş, işgal altında yaşamaya karşı yükselttiği itiraz sebebiyle tarih sayfalarına, kendi kendini kurtaran şehir olarak geçtiğini, vatanı, bayrağı ve istiklali uğruna canını feda eden Kahramanmaraşlıların bütün dünyaya nasıl bir millet olduğumuzu gösterdiğine dekkat çeken Erdoğan şunları söyledi:

"Tam 100 yıl önce Maraşlıların, Milli Mücadele tarihimizde çok önemli yeri olan bir destanı tarihe armağan ettikleri gündür. Maraş'ı Kahramanmaraş yapan bu büyük mücadele, Anadolu'nun topyekun kurtuluşuna giden yolu da açmıştır. Meclisimiz tarafından İstiklal Madalyası ve Kahraman unvanıyla onurlandırılan Maraşlıların bu gurur gününü kutluyorum. Rabbimden, sizler ve tüm milletimiz için büyük bir anlam ifade eden bu tarihi günün hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Bu vesileyle Kurtuluş Savaşı'mızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ile birlikte, Maraş kıyamının kahramanları Sütçü İmam'ı, Arslan Bey'i, Rıdvan Hoca'yı, Senem Ayşe'yi, Çuhadar Ali'yi ve tüm istiklal sevdalılarını tazimle yad ediyorum."

"Sütçü İmam'ın, 'Bugün namus günüdür' diyerek yaktığı istiklal meşalesi, Maraş'la birlikte bütün vatanın istikbalini aydınlatmıştır. Kadınlarının mahremiyetine el uzatan düşman askerlerine cevabını, alnına yapıştırdığı kurşunla veren Maraşlının cesareti, yepyeni bir dönemin işaret fişeği olmuştur. Maraş Kalesi'nden indirilen bayrak, yerine dikilene kadar süren bu mücadeleye kadınıyla erkeğiyle tüm şehir katılmıştır. Şehrin dörtte üçünün yanması pahasına, düşmanı bu topraklardan söküp atan o güzel insanlara ve torunları olan sizlere buradan bir kez daha şükranlarımı sunuyorum."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)