Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT1'de Gündeme Dair Konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT1 kanalında ülke gündemine dair sorulara cevap veriyor.

Güncel 01.06.2021, 23:30 01.06.2021, 23:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT1'de Gündeme Dair Konuşuyor

TRT1 de Ülke gündemine ilişkin sorulara cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maske, mesafe, hijyen konusuyla ilgili sorulara cevap vererek, "Bakanımız kısa bir süre sonra bununla ilgili açıklamayı yapacak. 'Şu tarihten itibaren, şu, şu şartlarda sosyal mesafe dikkat edildiği takdirde maskeyi çıkarabiliriz' dedi. 

Devlet Bey'in bana göndermiş olduğu çalışmayı ayrıca mecz edeceğiz

Yeni Anayasa ile ilgili de soruları yanıtlayan Erdoğan, "Şimdi detaya girersem Cumhur İttifakı'ndaki ortağımıza yanlışlık yapmış olurum. Şu anda anayasa çalışmamızı yapan ekiple önce bizim heyetimiz oturup konuşacak. 128 madde üzerinde çalışmamızı yapacağız. Çıkarılması gereken, ilave edilmesi gereken ne gibi maddeler var, aramızda konuşacağız. Tamam dediğimiz anda ben de Devlet Bey de bunu şahsım ve heyetim olarak takdim edeceğiz. Devlet Bey'in bana göndermiş olduğu çalışmayı ayrıca mecz edeceğiz. Bu ortak çalışmaya ne gibi ilave yapabiliriz, ne gibi eksiklikler var, ne gibi çıkarımlarda bulunabiliriz, bu çalışmaları yapan arkadaşlarımızın içerisinde anayasa hukukuyla ilgisi olan arkadaşlarımız, sosyologlar, psikologlar, tarihçiler var. Efradını cami ağyarını mani bir çalışma ortaya çıksın. Onun için adeta Anayasa Bilim Kurulu oluşturmanın gayreti içinde olduk. Bu konuyla ilgili olarak da en geniş anlamda bir uzlaşı sağlayalım. Bunun neticesinde meydana gelen hazırlığımızı kalkıp Cumhur İttifakı'na bunu ulaştıralım."

(...)

Cuma günü müjde açıklayacağız

Cuma günü Zonguldak'ta Uzun Mehmet Camii'nin açılışını yapacağız. Orda bir müjde açıklayacağız. Oradan Kanuni Sondaj gemisi ile bağlantı kurup açıklamamızı yapacağız. Aynı gün bir yeni çok modern bir maske fabrikasını da aynı gün yapacağız.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)