Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Malezya Kralı Şah Görüştü

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah baş başa görüştü.

Güncel 16.08.2022, 22:14
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Malezya Kralı Şah Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah’ı resmi törenle karşıladı. Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah baş başa görüşen Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın görüşmesi 2,5 saat sürdü.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri'ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah ile baş başa görüştü. Erdoğan ile Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşmesi yaklaşık 2,5 saat sürdü.​​​​​​​

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Malezya Kraliçesi Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah ile bir araya geldi.

Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetlisi olarak Ankara'ya gelen Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah'ın eşi Malezya Kraliçesi Tunku Azizah ile Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'ni ziyaret etti. Emine Erdoğan, burada Malezya Kraliçesi Tunku Azizah'a Malayca Mesnevi ile himayelerinde İngilizce olarak hazırlanan "Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı" kitabını hediye etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)